Керівник Департаменту спецрозслідувань ГПУ заявив про втручання Юрія Луценка у роботу

ПОЛТАВА
24.06.2018, 20:47

Генеральний прокурор Юрій Луценко протягом усього часу перебування на посаді намагався втручатися в процес розслідування кримінальних проваджень, які підслідні Департаменту спеціальних розслідувань. Про це заявив керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, інформує «Громадське».

«Тобто там, де є якийсь інтерес незрозумілий, який потрібно ще розслідувати, виносяться постанови з внесенням неправдивих даних про те, що розслідування здійснюється неефективно без вивчення справ, справи забираються. Слідчі, прокурори, і я оскаржуємо ці дії, тобто ми протидіємо. І в останній час таких справ стає все більше», — сказав Горбатюк.

Горбатюк також заявив, що генпрокурор Луценко не дотримується закону у своїй діяльності, що є підставою для його відставки.

«Якщо скласти скарги, які ми писали через втручання у діяльність, я можу сказати, що генеральний прокурор Юрій Луценко не має нічого спільного із законом. Він його не просто не знає, він його не хоче знати. Він не намагається його дотримуватися, його діяльність здійснюється в ручному режимі. Цих я хочу притягую, цих хочу не притягую, те що там є, немає доказів — для нього другорядна справа. Він зробив стільки незаконних дій з ознаками злочинів, що це є однозначною підставою для його відставки», — сказав керівник Департаменту спецрозслідувань.

Раніше Горбатюк заявляв, що в його підрозділу забирали провадження, які мали перспективу завершення.

Горбатюк також повідомляв, що Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України створювали перешкоди, через які, наприклад, понад 5 місяців не розслідувалася справа колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта.

22 червня народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook про те, що генпрокурор Юрій Луценко планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури.

Пізніше речниця генпрокурора заявила, що Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури мають намір трансформувати у слідче управління.

Як пише «Громадське», Сергій Горбатюк уточнив, що процедура реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури передбачає виведення за штат всіх працівників та новий набір. Таким чином вище керівництво ГПУ хоче впливати на прокурорів та слідчих, а також вибірково притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

На його думку, немає гарантій, що усі прокурори та слідчі потраплять у штат.

«І слідчі, і прокурори, які неодноразово писали скарги на рішення генерального прокурора та його заступників, вводяться у стан залежності, адже будуть думати: «А чи візьмуть нас у штат?». Або навіть якщо і візьмуть, то будуть вести перемовини з ними, що от «я тебе візьму, але ти будеш вести себе тишком-нишком», — сказав Горбатюк.

За інформацією, наявною у Горбатюка, слідче управління підпорядковуватиметься заступнику генерального прокурора Анжелі Стрижевській, а Департамент процесуального керівництва — Юрію Столярчуку. За словами Горбатюка, і Стрижевська, і Столярчук неодноразово втручалися у діяльність його департаменту, про що свідчать відповідні заяви.

Читайте також:
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
вчора, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35