Керівник «Нафтогазу» Чернишов призначив партнера Хорошковського керівником дочірнього підприємства

Опінії
05.06.2023, 11:05
Керівник «Нафтогазу» Чернишов призначив партнера Хорошковського керівником дочірнього підприємства

Попереднього очільника «Нафтогаз біоенергія» оголошено в розшук за шахрайство

Журналіст і засновник проекту “Наші гроші”

Виявляється керівник «Нафтогазу» Чернишов 13 травня призначив ще одного партнера Хорошковського керівником дочірнього підприємства «Нафтогаз біоенергія».

Йдеться про шведа Карла Стурена, з яким Хорошковський мав вітренергетику на Херсонщині («Віндкрафт»). Але вроді як вже не мають, бо рашисти постріляли.

Керівник «Нафтогазу» Чернишов призначив партнера Хорошковського керівником дочірнього підприємства_1

В «Нафтогазі біоенергія» должно буть цікаво. Там статутний капітал 2 мільярди гривень, є чим порулить в плані будівництва державних котелень на біопаливі.

Карл Стурен
Карл Стурен

Попередник Стурена в нафтогазівській компанії Олексій Бутенко кілька днів тому оголошений в розшук по лінії Нацполу за шахрайство.

Керівник «Нафтогазу» Чернишов призначив партнера Хорошковського керівником дочірнього підприємства_5

Його призначав ще Юрій Вітренко, і це призначення відразу виглядало кумедно. Бо цей Бутенко на момент призначення був відомий як… конєвод.

У селі Проців під Києвом він мав елітний кінний клуб. Здавалося б, до чого тут котельні на біопаливі? Ось яка життєва траєкторія привела нашого героя до цього.

На початку 2000-х Бутенко запропонував Хорошковському вкластися в будівництво елітних будинків в Москві. Хорошковський, який тоді володів Укрсоцбанком, видав Бутенку кредит на будівництво одного такого "клубного" будинку. Після цього, бізнесмен-новатор переконав приєднатися до проекту Льва Парцхаладзе (це з біографії Бутенка).

Після того бізнес-успіху з Хорошковським Бутенко заснував свою компанію «Східна інвестиційна група» і відкрив конюшню. А тепер з матеріалів кримінального провадження.

У 2012 році Бутенко розвів одного маловідомого заможного громадянина України на те, щоб він дав йому 3 мільйони доларів на будівництво теплостанції на Чернігівщині, яка б працювала на дерев’яних пелетах. Гроші забрав і нічого не збудував. На той момент йому ніхто нічого за це не зробив. Можливо тому, що Хорошковський тоді був головою СБУ та першим віцепрем'єром в януковичевському уряді Азарова.

Але нічого не зробили і після Майдану. І Бутенко в 2016 році розвів ще на півмільйона доларів іншого громадянина України. Тепер на придбання деревини для Іванківської ТЕС, за якою маячила тінь Шуфрича.

А потім його взяли в «Нафтогаз» будувати біокотельні. Одну з них ціною 700 мільйонів гривень Бутенко і збудував у Ахтирці на Сумщині. Але, як пише Віктор Куртєв, поки «Нафтогаз» її зводив була відновлена Охтирська ТЕЦ, яку на початку вторгнення зруйнували рашисти. І тепер ця коштовна інвестиція банально не працює.

В общім, Чернишов кілька місяців тому звільнив Бутенка, і той нібито записався у лави «Віденського батальйону». Після чого тільки вже і був оголошений у розшук.

Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
вчора, 11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
вчора, 10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
20 листопада, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
20 листопада, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50