Кілька тисяч чиновників спробувало незаконно покинути Україну
Не лише ухилянти, а й держслужбовці намагаються втікти з країни. Ті, хто має сприяти відновленню України, воліють отаборитися в ЄС і США.
Подробиці видав речник вітчизняної Державної прикордонної служби Андрій Демченко каналу ТСН.
За його словами, нині фіксується збільшення намагань незаконного перетину кордону.
Теперішні масштаби зрівнялись із торішніми показниками початку повномасштабного російського воєнного вторгнення. Серед основних причин — небажання держслужбовців працювати у складних умовах війни та ухиляння від мобілізації.
«Якщо брати середні показники щодо спроб порушення по пунктах пропуску та по «зеленій» ділянці кордону, то вони незмінні. Немає ні різкого зменшення, ні різкого зменшення. За останні кілька місяців є певне зменшення випадків на пунктах пропуску, коли намагаються виїхати за підробними документами.
Я не виключаю, що отримувати підробні документи від операторів незаконного перетину кордону особам стало складніше. Якщо казати про незаконний перетин кордону, поза межами пропуску, то таких намагань трохи збільшилось. Це прикрий факт», — прокоментував ситуацію Андрій Демченко.
Водночас, згідно з відритими даними вітчизняних прикордонників, від початку поточного року понад 2000 депутатів і чиновників намагались виїхати, не маючи на те законних підстав. Прізвища тієї цієї чималої ватаги ухилянтів у ДПСУ не оприлюднюють.
«Станом на зараз ця кількість становить 2100 осіб. Вони прямували, не відповідаючи тим умовам, які прописані в правилах перетину кордону. Ми продовжуємо виявляти факти безпідставного внесення осіб до системи «Шлях». Треба розуміти, що Держприкордонслужба не є адміністратором цієї системи та не вносить осіб до неї», — додав Андрій Демченко.