Китай купив собі Азербаджан

ПОЛІТИКА
05 липня, 19:25
Китай купив собі Азербаджан
Фото: Anadolu Ajansı

Сі Цзіньпін не припиняє освоювати азійські простори від Пхеньяну до Анкари. Нині в його сіті потрапив і режим Ільгама Алієва.

Такі відомості оприлюднило опозиційне азербайджанське видання Minval. Зазначається, що Баку і Пекін дозріли до «стратегічного партнерства», уклавши відповідні угоди на  полях саміту Шанхайської організації співробітництва в Астані.

У тексті заяви особливо вказується, що «у світлі тектонічного та складного розвитку міжнародної та регіональної ситуації дві держави погодилися розширювати співпрацю у політичній, економічній і культурній галузях, зміцнювати взаємодію у міжнародних справах, спільно захищати спільні інтереси, а також спільно просувати справу регіональної та глобального світу, стабільності й розвитку». Віднині КНР і Азербайджан розглядають один одного за «пріоритетних та надійних партнерів».

В обмін на багатомільярдні інвестиції від товариша Сі, режим Алієва визнав «неподільність Китаю»,  засудив «сепаратистські настрої адміністрації Тайваню» й ані слова не згадав про репресії щодо єдиновірців-мусульман в окупованому китайцями Східному Туркестані. Пекінський терор проти уйґурів не турбує Баку, як до слова і сусідню Анкару.

Головне у всій цій історії із підписанням «історично важливого документа про стратегічне партнерство» — взаємна вигода. Азербайджан добровільно погодився приєднатися до китайської геополітичної програми панування «Один пояс — один шлях», куди вже інкорпоровано сусідів: Іран, РФ, Казахстан.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, що Азербайджан активно допомагає росії та Ірану заробляти на геноциді українців. У цьому зацікавлені всі 3 авторитарні держави.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Попри закупівлю шалених обсягів «чорного золота» у ресурсної московії, китайським комуністам бракує палива. Не хочуть залежати від васала.
04 вересня, 19:27
Світ
Загроза того, що КНР повторить криваву авантюру РФ, загарбавши сусідню країну, зростає. Сі Цзіньпіну потрібна «маленька переможна війна».
03 липня, 08:27
Світ
Китай сильно роздратований поведінкою путіна, але наслідки будуть не швидко і не явно. Погано, що візит у КНДР дасть армії РФ зброю і людей.
28 червня, 12:38
Світ
На тлі активізації талібів і угруповання ХАМАС спадкоємці справи Усами бін Ладена також не бажають лишатися осторонь доленосних подій.
11 червня, 08:26
Світ
Другий президент Узбекистану вважає за потрібне триматися рівночасно прокитайського і проросійського курсу. Тож Україну не підтримуватиме.
28 травня, 21:40
Світ
Радикальному пуштунському ісламістському рухові бракує коштів. Після захоплення влади в Афґаністані таліби відновлюють дикунські практики.
02 травня, 08:12