Китай купив собі Азербаджан

ПОЛІТИКА
05.07.2024, 19:25
Китай купив собі Азербаджан
Фото: Anadolu Ajansı

Сі Цзіньпін не припиняє освоювати азійські простори від Пхеньяну до Анкари. Нині в його сіті потрапив і режим Ільгама Алієва.

Такі відомості оприлюднило опозиційне азербайджанське видання Minval. Зазначається, що Баку і Пекін дозріли до «стратегічного партнерства», уклавши відповідні угоди на  полях саміту Шанхайської організації співробітництва в Астані.

У тексті заяви особливо вказується, що «у світлі тектонічного та складного розвитку міжнародної та регіональної ситуації дві держави погодилися розширювати співпрацю у політичній, економічній і культурній галузях, зміцнювати взаємодію у міжнародних справах, спільно захищати спільні інтереси, а також спільно просувати справу регіональної та глобального світу, стабільності й розвитку». Віднині КНР і Азербайджан розглядають один одного за «пріоритетних та надійних партнерів».

В обмін на багатомільярдні інвестиції від товариша Сі, режим Алієва визнав «неподільність Китаю»,  засудив «сепаратистські настрої адміністрації Тайваню» й ані слова не згадав про репресії щодо єдиновірців-мусульман в окупованому китайцями Східному Туркестані. Пекінський терор проти уйґурів не турбує Баку, як до слова і сусідню Анкару.

Головне у всій цій історії із підписанням «історично важливого документа про стратегічне партнерство» — взаємна вигода. Азербайджан добровільно погодився приєднатися до китайської геополітичної програми панування «Один пояс — один шлях», куди вже інкорпоровано сусідів: Іран, РФ, Казахстан.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, що Азербайджан активно допомагає росії та Ірану заробляти на геноциді українців. У цьому зацікавлені всі 3 авторитарні держави.

Читайте також:
Економіка
Уряд Казахстану запускає президентську програму для навернення потенційних інвесторів. Подібний крок раніше здійснив американський лідер.
01 травня, 17:58
Світ
Напружена ситуація на кордоні з Індією змушує турецьку владу проявити акт солідарності. Пакистан не самотній у боротьбі за свій суверенітет.
01 травня, 11:52
Світ
Острівна країна висхідного сонця повертається до колишнього мілітаризму. Станом на тепер поки у галузі переозброєння своїх захисників.
01 травня, 08:29
Економіка
Астана і Кабул узгодили план двосторонньої взаємодії на найближче десятиліття. Середньоазійські країни збудують єдину залізничну мережу.
24 квітня, 20:33
Політика
Султан Хайтем бін Тарік аль-Саїд навідався до кремлівського бункерного діда путіна. Так, один азійський деспот вирішив пошанувати іншого.
24 квітня, 08:28
Світ
Дешеві кредити для придбання сучасної зброї пропонує Нью-Делі, орієнтуючись на традиційних покупців Москви. Перший у переліку — Єреван.
17 квітня, 19:24