Китай продовжує освоювати космос

СВІТ
28.05.2023, 13:18
Китай продовжує освоювати космос

Китайський космічний літак випустив на орбіту невідомий обʼєкт

Китайський космічний літак загадкового призначення торік випустив на орбіту невпізнаний обʼєкт.

Про це повідомляє портал Space.com.

Після дев’яти місяців на орбіті таємничий космічний літак Китаю приземлився вдруге, зробивши країну однією з небагатьох, яка успішно запустила та відновила космічний корабель багаторазового використання.

Багаторазовий космічний апарат Китаю приземлився 8 травня на космодромі Цзюцюань на північному заході Китаю, завершивши 276-денну місію на навколоземній орбіті.

"Повний успіх цього експерименту знаменує собою значний прорив у дослідженнях нашої країни щодо технології багаторазових космічних кораблів", — повідомило на початку травня китайське державне медіаагентство Сіньхуа.

Китайський уряд опублікував дуже мало додаткової інформації стосовно корабля; деталі його дизайну, можливостей і продуктивності залишаються туманними.

Експерти зазначають, що китайський космічний літак, ймовірно, схожий на Boeing X-37B – американський космічний літак, який вперше запустили у 2010 році.

Кевін Поллпітер, науковий співробітник Центру військово-морського аналізу, розповів Nature.com, що X-37B викликав стурбованість китайського уряду військовим потенціалом корабля. Ймовірно, це підштовхнуло космічну програму країни розпочати розробку власної версії.

Як і космічний літак X-37B, китайський багаторазовий апарат виглядає відносно невеликим і не має екіпажу. Ймовірно, він вперше здійснив політ у вересні 2020 року, виконавши короткий дводенний політ на орбіту, перш ніж повернутися на Землю.

Його остання місія почалася в серпні 2022 року, коли він злетів на ракеті Чанчжен-2Ф із Центру запуску супутників Цзюцюань на півночі Китаю. Точна мета місії залишається незрозумілою.

Згідно зі звітом Центру стратегічних та міжнародних досліджень США (CSIS), літак випустив об’єкт на орбіту десь у жовтні. Об’єкт зник у січні й раптово знову з’явився на радарі супутникового стеження в березні. Експерти вважають, що це може свідчити про те, що літак має функцію прибирання супутників, наприклад роботизовану руку.

«Китайці багато працювали з руками роботів в інших контекстах, наприклад, на китайській космічній станції», — сказав Nature Джонатан Макдауелл, астрофізик із Гарвардського та Смітсонівського центру астрофізики.

Якщо це так, то головною метою літака може бути ремонт пошкоджених супутників або видалення орбітального сміття.

Однак це не виключає військових можливостей — чи для китайського космічного літака, чи для X-37B.

Читайте також:
Життя
Він прибув на орбіту Місяця разом із апаратом «Чан'є-6».
09 травня, 16:48
Світ
Цього року на китайській станції заплановано дві місії вантажних космічних кораблів і дві пілотовані космічні місії.
26 квітня, 11:42
Економіка
Фінансово освічені люди намагаються диверсифікувати активи, оскільки бачать погіршення ситуації в економіці та на фондовому ринку
25 січня, 11:26
Світ
У всьому світі щорічно виробляється 100 млн т етанолу, переважно в США і Бразилії та, в основному, із зерна.
02 січня, 11:07
Мистецтво
Його рід відомий у Китаї ще від часів панування династії Хань. Але слави набув лише за 500 років до монґольського нашестя — за династії Тан.
13.12.2023, 08:15
Світ
Китай виступив з протестом проти будь-якого насильства проти цивільного населення, як у Ізраїлі, так і на території Палестини.
09.10.2023, 18:26