Китай продовжує продавати росії товари подвійного призначення, - The Wall Street Journal

СВІТ
16.07.2022, 11:20
Китай продовжує продавати росії товари подвійного призначення, - The Wall Street Journal

Китайські компанії продають окупантам товари, необхідні для продовження війни в Україні

Зростання експорту мікрочіпів, оксиду алюмінію та інших товарів подвійного призначення підриває зусилля Заходу зупинити військові дії московії проти України.

Китай продовжує збільшувати експорт до московії мікрочіпів та інших електронних компонентів та сировини, які також можуть використовуватися у військовій сфері, після повномасштабного вторгнення окупаційних військ московії в Україну.

Як зазначає The Wall Street Journal, це значно ускладнює зусилля США та союзників спрямовані на ізоляцію економіки країни-агресора та послаблення її військової міці.

За даними китайської митниці, за перші п’ять місяців 2022 року поставки мікросхем із Китаю до московії зросли більш ніж удвічі, до приблизно $50 мільйонів проти того ж періоду минулого року.

Експорт інших компонентів, таких як друковані плати, зріс у відсотках двозначних цифр.

Обсяги експорту оксиду алюмінію, який використовується для виготовлення металевого алюмінію, який використовується для виробництва зброї та в аерокосмічній промисловості, у 400 разів перевищили показники минулого року.

Зазначається, що багато китайських продавців техніки продовжують вести справи з московією, попри контроль з боку США.

Китайсько-російська торгівля чіпами та іншими компонентами з потенційним військовим застосуванням включає як невеликі приватні компанії, так і розгалужені державні підприємства.

Через неповні дані та складні мережі дочірніх компаній і посередників важко відстежити всю діяльність, зазначає WSJ.

Китайські офіційні особи заявили, що країна не продає зброю московії. І загальний експорт з Китаю до московії цього року суттєво впав, оскільки багато китайських компаній не хочуть мати проблеми зі США.

Загалом, пише WSJ, підтримка Пекіна є критично важливою для Москви. Доходи від нафти і газу складають значну частку російської економіки.

У той час як європейські країни прагнуть скоротити закупівлі російських енергоресурсів, кремлівський бункерний щур владімір путін наголосив на важливості продажу набагато більшої кількості енергії Китаю та іншим країнам Азії в майбутньому.

Читайте також:
Життя
Він прибув на орбіту Місяця разом із апаратом «Чан'є-6».
09.05.2024, 16:48
Світ
Цього року на китайській станції заплановано дві місії вантажних космічних кораблів і дві пілотовані космічні місії.
26.04.2024, 11:42
Економіка
Фінансово освічені люди намагаються диверсифікувати активи, оскільки бачать погіршення ситуації в економіці та на фондовому ринку
25.01.2024, 11:26
Світ
У всьому світі щорічно виробляється 100 млн т етанолу, переважно в США і Бразилії та, в основному, із зерна.
02.01.2024, 11:07
Мистецтво
Його рід відомий у Китаї ще від часів панування династії Хань. Але слави набув лише за 500 років до монґольського нашестя — за династії Тан.
13.12.2023, 08:15
Світ
Китай виступив з протестом проти будь-якого насильства проти цивільного населення, як у Ізраїлі, так і на території Палестини.
09.10.2023, 18:26