Китай проводить військові навчання поблизу Тайваню та Японії

СВІТ
26.12.2022, 09:57
Китай проводить військові навчання поблизу Тайваню та Японії
Фото: google

47 китайських літаків здійснили вторгнення у середню лінію Тайванської протоки, що стало найбільшим прецедентом за останні місяці.

У неділю Китай переправив 47 літаків через середню лінію Тайванської протоки, що стало його найбільшим вторгненням у зону протиповітряної оборони Тайваню за останні місяці, оскільки Пекін активізує зусилля щодо оптимізації військових операцій навколо острова.

Вторгнення здійснили 42 винищувачі J-10, J-11, J-16 і Су-30, два морських патрульних літаки Y-8, літак раннього попередження KJ-500, а також CH-4 і WZ-7, повідомляє міністерство оборони Тайваню.

Польоти є частиною так званих «ударних навчань». Вони почалися після військово-морських навчань китайської авіаносної групи в західній частині Тихого океану поблизу Японії в п'ятницю.

Комуністична партія Китаю розглядає Тайвань як частину своєї території, попри те, що ніколи не контролювала її. Вона давно обіцяла «возз’єднати» острів з материковою частиною Китаю, силою, якщо це необхідно. Цього року напруга навколо Тайваню помітно зросла. Візит на острів спікера Палати представників США Ненсі Пелосі в серпні викликав гнів Комуністичної партії та негайний шквал військових навчань.

У п’ятницю президент США Джо Байден підписав новий закон про оборону, який передбачав створення програми оборонної модернізації Тайваню для стримування китайської агресії.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Він прибув на орбіту Місяця разом із апаратом «Чан'є-6».
09 травня, 16:48
Світ
Цього року на китайській станції заплановано дві місії вантажних космічних кораблів і дві пілотовані космічні місії.
26 квітня, 11:42
Економіка
Фінансово освічені люди намагаються диверсифікувати активи, оскільки бачать погіршення ситуації в економіці та на фондовому ринку
25 січня, 11:26
Світ
У всьому світі щорічно виробляється 100 млн т етанолу, переважно в США і Бразилії та, в основному, із зерна.
02 січня, 11:07
Мистецтво
Його рід відомий у Китаї ще від часів панування династії Хань. Але слави набув лише за 500 років до монґольського нашестя — за династії Тан.
13.12.2023, 08:15
Світ
Китай виступив з протестом проти будь-якого насильства проти цивільного населення, як у Ізраїлі, так і на території Палестини.
09.10.2023, 18:26