РФ і КНР мають спільні стратегії підриву НАТО, – Financial Times

СВІТ
21.12.2022, 10:09
РФ і КНР мають спільні стратегії підриву НАТО, – Financial Times
Фото: Financial Times

Тим часом Вашинґтон усіляко підштовхує держави-члени трансатлантичного альянсу до зміцнення позицій у протистоянні з Пекіном...

Високопоставлений американський дипломат Джуліанна Сміт попереджає, що путніська росія та комуністичний Китай мають "спільний набір" стратегій для підриву єдності членів НАТО. Держпосадовець закликає західні столиці активізувати зусилля для захисту як від Москви, так і від Пекіна.

Натомість Вашинґтон підштовхує держави-члени трансатлантичного альянсу до зміцнення позицій у протистоянні з Китаєм, аргументучи це військовими розробками Пекіна, загрозами для критичної західної інфраструктури. Зокрема, транспортних та енергетичних мереж, його "безмежним" партнерством з Москвою та підтримкою Китаєм війни росії проти України.

«Ці двоє дедалі більше використовують однаковий інструментарій, що має викликати занепокоєння НАТО. Немає жодних сумнівів, що [Китайська Народна Республіка] і росія працюють над розділенням … трансатлантичних партнерів. І зараз ми це добре усвідомлюємо, ми всі краще розуміємо ці зусилля та маємо намір вжити відповідні заходи», – сказала посол США у НАТО Джуліанна Сміт, назвавши, серед інших факторів, загрози для постачання енергоресурсів і у сфері кібербезпеки.

Пекін не надає росії зброю для використання у війні проти України. Але забезпечує політичну підтримку президенту володимиру путіну відтоді, як він розпочав повномасштабне вторгнення в лютому, і повторив звинувачення Кремля, який покладає провину за війну на Київ та західні країни, що підтримують Україну.

У червні держави НАТО вперше досягли згоди стосовно відповіді на виклики, які ставить перед альянсом Китай. Після посиленого лобіювання з боку США міністри закордонних справ держав-членів минулого місяця обговорили конкретні заходи щодо вирішення проблеми Китаю на зустрічі у румунській столиці Бухаресті.

«Ми бачили, як вони використовують однакову гібридну тактику. Гадаю, Китай дуже уважно стежить за тим, як росія покладається на дезінформацію та такі речі, як примус або енергетична безпека, зловмисні чи зловмисні кібероперації», – зауважила пані Сміт.

Інші союзники не відхилили зроблені на зустрічі НАТО в Бухаресті державним секретарем США Ентоні Блінкеном пропозиції, спрямовані на кращий захист критичної інфраструктури. Тобто, тих ланцюгів постачання ключових матеріалів і кіберактивів від негативного китайського впливу або контролю.

Втім, багато європейських країн набагато менш агресивні щодо Китаю, ніж США, і не бажають поставити під загрозу свої торговельні та економічні зв'язки з Пекіном через занадто жорстку позицію. Тоді як інші європейські члени остерігаються будь-яких дискусій щодо майбутньої політики НАТО, які відволікали б увагу від зусиль з підтримки України, коли вона піддається російським бомбардуванням.

За словами Джуліанни Сміт, що Альянс «сфокусований, як лазер [...] на тому, щоби українці отримали українцям необхідну підтримку» у вигляді систем протиповітряної оборони для захисту від «жахливих і абсолютно невиправданих» атак росії на цивільну інфраструктуру та обладнання. Це допоможе їм відновити пошкоджені електростанції та інші енергетичні системи.

У вересні НАТО провів першу спеціальну дискусію щодо Тайваню, який стикається зі зростаючими загрозами своїй безпеці з боку Китаю. Але намір США полягає не в тому, щоб примусити європейських союзників перевести увагу альянсу на Азійсько-тихоокеанський регіон, підкреслюэ пані Сміт, а в тому, щоби переконатися, що союзники мають сильну внутрішню оборонну політику.

«Іноді виникають неправильні уявлення про наміри США як окремого члену альянсу колективні наміри альянсу в цілому. Поясню: ми говоримо про розуміння того, як Китай працює в євроатлантичному регіоні та навколо нього. [...] Як він може певними діями створювати ті чи інші ризики для безпеки або вразливі місця для Альянсу в цілому або окремих держав-членів», – додала службовиця Держдепу.

Робота над тим, щоб змусити уряди перейти від визнання створених Китаєм викликів до їх вирішення йде "повним ходом", сказала Сміт. І водночас додає, що НАТО прагнутиме досягнення "проміжних результатів" на зустрічах міністрів і самітах лідерів.

«Є частина, яка залежить від національних урядів, національних рішень, національних інструментів, законодавства.Ми говоримо про захист наших цінностей, захист нашої єдності та захист від деяких гібридних тактик, на які, зокрема, люблять покладатися китайці», – висновує підлегла Ентоні Блінкена.

Також "Останній Бастіон" нагадує читачам, що комуністичний Китай і ресурсна федерація московії проведуть спільні військово-морські навчання. Це підготовка до захоплення Тайваню.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Опінії
Форуми росіян у Львові, Берліні, Парижі переорієнтують увагу з жертви на агресора. Для західної спільноти нашого ворога гуманізують.
27 травня, 07:12
Політика
Зростання впливу Кремля в Угорщині становить небезпеку не тільки для її сусідів, серед яких воююча Україна, але й для всієї Європи. Це факт.
24 травня, 19:23
Політика
Заступництво на позір ліберальної демократії з боку США і ЄС — просто красиве гасло. Ми опинилися у статусі Чехо-Словаччини 1938 року.
23 травня, 20:35
Політика
Ворог десантував у західних країнах чимало своїх агентів, диверсантів і шпигунів. На превеликий жаль, є серед них і громадяни України.
07 травня, 07:09
Світ
Латвія, Литва та Естонія звинуватили московію в глушінні сигналів GPS у Балтійському морі.
29 квітня, 18:37
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27