Китай розгортає нову потужну зброю

Китай розгортає нову потужну зброю
Фото: The Economist

У боротьбі за світове панування азійські комуністи та західні капіталісти не шкодують жодних ресурсів. Наразі у фокусі уваги — носії ідей.

До такого висновку дійшли наші колеги-журналісти із британського видання The Economist, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Наголошується із пересторогою, що китайська пропаганда і дезінформація особливо сильні у західних соціальних мережах.

Поки американські конґресмени та сенатори переймаються долею «TikTok», режим КНР усе більше покладається на просування своїх брехливих новин у «Facebook» та «X» (колишній «Twitter») на міжнародному рівні. Прикметно, що Марк Цукерберґ й Ілон Маск це ніяк не зупиняють.

Важливо зауважити, що найпопулярнішим медійним ресурсом у Піднебесній є не CNN або The New York Times, і навіть не Global Times, а державна телевізійна мережа Китаю — CGTN, яка зі 125 мільйонів передплатників випереджає колумбійську попзірку Шакіру. Рівночасно CGTN має понад 120 мільйонів підписників у «Facebook», а у коментарях під дописами ведуться жваві дискусії.

Попри те, що соцмережа Цукерберґа офіційно заборонена всередині КНР, усі 5 найпопулярніших і провідних китайських видань поширюють свої новини англійською мовою переважно у «Facebook». Виявляється, вони просто купили більшу частину власного охоплення за допомогою реклами, бо в інших соцмережах не має таку поширеність.

На «YouTube» всі чотири головні канали новин — індійські, а от у «TikTok» найпопулярнішим новинним обліковим записом є британська The Daily Mail, за яким слідує саудівська Al Arabiya. Китайці ж зосереджені на Цукерберґовій соцмережі, де нібито більше інтелектуалів, яких необхідно перетягнути на свій бік на тлі трампівських тарифно-митних війн.

Опріч розповсюдження новин під власним брендом, китайські засоби масової дезінформації укладають угоди, щоби вставляти свої репортажі до місцевих видань у США і країнах ЄС, які часто вдячні за дешевий контент. Як наслідок, медіаресурси Угорщини та Словаччини стали вкрай позитивно висвітлювати КНР — наприклад, називаючи продемократичні протести у Гонконзі «влаштованими ЦРУ заворушеннями».

Своєю чергою, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», США узгодили із КНР торгове перемир'я на наступні 90 діб. Китай знизить мита на американські товари до 10%, Америка встановила 30%-й тариф.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Поки світ прикутий до переговорів між рф і Україною, путін зосереджений виключно на війні.
вчора, 12:05
Політика
30 квітня у Польщі зафіксували масштабну DDoS-атаку на систему державних реєстрів.
06 травня, 17:15
Економіка
Китайські компанії поспішають відкрити власні заводи у США. Головна мета таких зухвалих кроків — уникнути захмарних митних обмежень.
29 квітня, 20:39
Опінії
Навіть Фридрих Мерц нарешті чесно визнав, що Україну не візьмуть ні в НАТО, ні в ЄС. Ось і резон для путіна вести війну на мінімалках.
16 квітня, 20:32
Опінії
Намагання Білого дому догодити Кремлю зустрічає опір українців. Влада на Печерських пагорбах Києва мусить дослухатися до нашої нації.
25 березня, 14:53
Війна
Технічний збій в IT системі «Укрзалізниці» спричинила масштабна кібератака росіян, які намагалися викликати затримки руху поїздів.
24 березня, 09:39