Китай запустив найбільшу в історії вітряну турбіну

ЕКОНОМІКА
28.07.2023, 14:13
Китай запустив найбільшу в історії вітряну турбіну

Коли справа доходить до потужних вітряних турбін, беззаперечним лідером є Китай.

Лише кілька тижнів тому китайська корпорація Three Gorges побудувала найбільшу в світі турбіну з ротором діаметром близько 827 футів. 

Цього тижня корпорація досягла успіху успішним встановленням MySE 16-260, вітрової турбіни з діаметром ротора 853 фути.

Про це повідомляє Popularmechanics.

Ця технологія пройшла довгий шлях з того часу, як Чарльз Браш побудував першу вітряну турбіну на задньому дворі свого особняка в Огайо в 1888 році.

Центральна вежа MySE 16-260 має висоту майже 500 футів (розміром майже з монумент Вашингтона) і може похвалитися генератором, який важить 385 метричних тонн. Mingyang Smart Energy, розробник турбіни, сказав у публікації на LinkedIn, що турбіна «вироблятиме 67 мільйонів кВт-год електроенергії на рік, достатньої для використання 80 000 жителів, зменшуючи викиди C02 на 56 000 тонн (61 729 тонн США)».

Турбіна також може буквально протистояти сильним вітрам тайфунів — непоганий навик у (політично суперечливій) Тайванській протоці, де швидкість вітру часто перевищує 32 милі/год. Насправді турбіна вже пройшла своє перше випробування, коли минулого тижня тайфун Талім обрушився на Китай.

«Більшість прибережних районів Китаю знаходяться в зонах тайфунів, і якщо немає вітряної турбіни, яка могла б протистояти тайфунам, можна сказати, що вітрова енергетика не має майбутнього в Китаї», — сказав Ціїн Чжан, технічний директор Mingyang Smart Energy, лише за кілька днів. Талім вийшов на сушу.

Турбіна успішно пройшла тест. 

Незважаючи на те, що Talim забезпечував жахливу швидкість вітру до 85 миль/год, MySE 16-260 розроблений, щоб протистояти вітру 178,5 миль/год, згідно з Electrek. Це удвічі більше, ніж просили минулого тижня. 

Усі турбіни, які складають зростаючу вітряну електростанцію в Тайванській протоці, також оснащені 1000 «інтелектуальними датчиками», каже Mingyang Smart Energy, які можуть завчасно реагувати під час тайфуну.

Але США не просто стоять і спостерігають, як це відбувається. Зараз GE розробляє турбіну потужністю 18 мегават, і в березні компанія заявила, що вже має мільярдів доларів незавершених замовлень на технологію турбіни Haliade-X.

Виробництво електроенергії за допомогою турбін – це економія на масштабі: більші ротори означають, що можна вловлювати більше енергії вітру, що знижує вартість виробленої електроенергії. У зв’язку з цим Міністерство енергетики США дотримується філософії «чим більше, тим краще», коли йдеться про технологію вітрових турбін. 

Оскільки США, Європа та Азія поспішають виробляти більші та кращі турбіни, цілком імовірно, що MySE-260 не буде довго сидіти на вершині «найбільшого» трону у світі.

Історія конкуренції за потужність є довгою та руйнівною, але змагання за створення найкращих можливих вітрових турбін — це змагання, яке варте того.

Читайте також:
Світ
Hywind Tampen – перша повномасштабна плавуча морська вітроелектростанція в Норвегії
24.08.2023, 06:53
Світ
Енергетичні компанії можуть добудувати від 300 до 500 МВт потужності "зеленої" енергетики
22.12.2022, 17:55
Життя
Вітрову електростанцію Hornsea 2 тепер повністю введено в експлуатацію
02.09.2022, 14:25
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32
Економіка
Державний борг України сягнув 6 трильйонів гривень
29 квітня, 16:21
Економіка
Не можна сподіватися на дивá у майбутньому, знущаючися з того, від чого залежить твоє завтра. Почнімо змінюватися на краще вже сьогодні!
28 квітня, 13:54