Китай зближається з Саудівською Аравією

СВІТ
08.12.2022, 09:57
Китай зближається з Саудівською Аравією
Фото: google

Коли Сі Цзіньпін прибув до Ер-Ріяда, його прийняли з неймовірним розмахом

Чотири винищувачі Королівських ВПС Саудівської Аравії супроводжували літак Сі після того, як він увійшов у повітряний простір країни. Потім його супроводжували на посадку шість пілотажних реактивних літаків, які тягнули за собою сліди зеленого диму, повідомляє китайська державна телекомпанія CCTV.

Для китайського лідера розгорнули фіолетовий килим, стріляли канонами. Багатоденний візит включає дві конференції, які зберуть лідерів з усього арабського світу. Будуть підписані десятки торговельних, економічних і військових угод – на десятки мільярдів доларів.

Вражаючи різкий контраст із візитом Байдена, пишність поїздки Сі до Саудівської Аравії несе неявне повідомлення США. Незважаючи на неодноразові прохання Вашингтона до своїх арабських союзників у Перській затоці відмовитися від комерційної пряниці Китаю, відносини регіону з Пекіном продовжують розвиватися, прогресуючи не лише в торгівлі, але й у безпеці.

Два десятиліття тому лідери Китаю були персонами нон-грата в явно антикомуністичній Саудівській Аравії, яка зв'язала свою долю з Вашингтоном. Тоді США були найбільшим споживачем нафти королівства. Сьогодні США споживають лише частину цієї саудівської нафти, а Китай є найбільшим клієнтом і торговим партнером Саудівської Аравії. Минулого року експорт до Китаю перевищив 50 мільярдів доларів — понад 18% від загального експорту королівства.

Читайте також:
Світ
Турне Емманюеля Макрона Близьким Сходом завершилося зустріччю з Мухаммедом ібн Салманом
06.12.2021, 16:12
Світ
Звучить фантастично, проте найближчими роками воно з’явиться у Саудівській Аравії.
12.10.2021, 11:24
Світ
До запуску SpaceX ще належить провести важливе статичне вогневе випробування всіх 33 двигунів ракети
14:53
Світ
Митрополит московського патріархату в Естонії збирався провести «молебен за мир» за два дні до річниці нападу росії на Україну
14:19
Світ
За даними японського зовнішньополітичного відомства, заходи набирають чинності з 6 лютого.
13:31
Світ
Багато загиблих та поранених
10:50