Китайські комуністи створили робота-прокурора

СВІТ
28.12.2021, 13:21
Китайські комуністи створили робота-прокурора
Фото: Newsnpr

Наразі невідомо, чи буде роботизований аналог головного державного обвинувача наслідувати методи Андрєя Вишинського і Мао Цзедуна.

Інженери-технологи КНР презентували у Шанхаї першого у світі робота-прокурора, інформує аґенція "Останній Бастіон" із посиланням на міжнародне видання "Futurism".

Вказаний автоматичний пристрій зі штучним інтелектом створений для роботи над простими справами, його точність обраховується розробниками 97%.

«Наша ідея полягає в тому, щоби робот сприяв зменшенню навантаження на прокурорів. Тобто, він покликаний дати їм зосередитися на складних справах. Зараз робот може звинувачувати підозрюваних на суді у семи типах злочинів, що найчастіше спостерігаються на вулицях Шанхаю», – прокоментував розробку директор лабораторії Китайської академії наук професор Ши Юн.

Про що мова? А це – перешкоджання роботі поліції; шахрайство з кредитними картками; нелегальний гральний бізнес; небезпечне водіння; навмисне заподіяння тілесних травм; крадіжка; порушення громадського порядку.

«Розроблений нами робот на пряму бере участь у процесі прийняття рішень, пов'язаних із судовими розглядами чи обвинувальними висновками. Він допомагатиме висувати більше звинувачень проти конкретного підозрюваного, ніж до цього це робили його колеги-люди. Маючи штучний інтелект, він здобув знання про понад 17 тисяч справ за 2015-2020 роки, котрі велися за вказаними правопорушеннями», – зазначив китайський науковець Ши Юн.

Натомість у державній прокуратурі КНР поставилися з певною недовірою до роботизованої розробки, котра як і будь-яка техніка може дати збій.

«Завжди є ймовірність помилки. То хто ж візьме на себе відповідальність, якщо щось піде не так, якщо суддя прислухається до робота та оголосить вирок невинному? Ось цей робот, справді прокурор чи розробник алгоритмів, від яких залежить людська доля», – висловив своє ставлення до вказаного автоматизованого пристрою головний прокурор провінції Ґуанчжоу Лінь Іїн.

Також державного обвинувача турбує неможливість робота реагувати на мінливе соціальне середовище КНР, а отже він виноситиме вироки на основі застарілих справ.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що "цифровою державою" Володимира Зеленського керують українофоби з Москви.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Світ
Він зможе відстежувати Stealth літаки 5-6 покоління
04 лютого, 13:35
Світ
З її допомогою можна ділитися відчуттями від дотику рукою.
03 лютого, 16:15
Світ
Екраноплани обіцяють значні переваги у порівнянні із традиційними літаками, але досі вони залишаються екзотикою
03 лютого, 10:55
Опінії
Театр бойових дій швидко змінюється та еволюціонує
02 лютого, 15:55
Світ
"Ми повністю підтримуємо Україну в захисті свого суверенітету", - сказав Халук Байрактар.
31 січня, 15:45
Світ
Безпілотний "розумний робот" турецького виробництва із 12,7-міліметровим кулеметом успішно пройшов перші вогневі випробування.
30 січня, 18:10