Когнітивний дисонанс у Хорватії

ПОЛІТИКА
02.02.2022, 15:48
Когнітивний дисонанс у Хорватії
Фото: google

Президент Хорватії звинуватив Британію у підштовхуванні України до конфронтації з Росією

Президент Хорватії Зоран Міланович виступив зі звинуваченнями на адресу Великої Британії через її роль у підтримці України та закликав до угоди з Росією, оскільки без неї, за його словами, не може бути стабільності в Європі. 

Про це йдеться в публікації Euractiv.

Міланович звинуватив Британію у підбурюванні та заявив, що підштовхування України до конфронтації з Росією є "безвідповідальним". 

За його словами, без Росії не може бути стабільності в Європі чи ЄС. "Росія є фактором у цьому рівнянні, нам потрібна угода з Росією", - сказав він.

Міланович звинуватив Лондон у тому, що він "вводить Україну в оману", підбурює її і тримає в заручниках відносин між Британією, яка стала другорядною державою, і США.

На питання, чому він не зустрівся з міністром оборони Великої Британії, Беном Воллесом, який перебував у Загребі, президент Хорватії відповів журналістам, що не зустрічається з міністрами оборони.

"Я навіть не знаю, як це назвати. Я зустрічаюся, мабуть, з представниками закордонних справ, мабуть, Росії, Америки. Мені нема про що говорити з міністрами, особливо Сполученого Королівства. Я не зустрічаюся з міністрами оборони, окрім наддержав. Велика Британія вийшла з ЄС, і це надає їй меншого значення", - сказав президент Хорватії.

В свою чергу Воллес у Загребі підписав з хорватським колегою угоду про стратегічне партнерство між їхніми відомствами та угоду, яка регулює зміцнення відносин у рамках НАТО. Прем'єр-міністр Андрій Пленкович також зустрівся із Воллесом. 

Вони обмінялися думками щодо ситуації на українсько-російському кордоні та в Балканському регіоні з акцентом на Боснію та Герцеговину.

Що тут сказати. Гроші «Газпрому» гарно працюють й в такій, здавалося б традиційно антимосковській країні як Хорватія. Але тішить те, що не всі представники влади там ще куплені Путіним.

 

 

Автор : Валерій Пальчик
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Постать Посла США в Україні завжди була не просто дипломатичною. Всі, хто служив американському народу в Україні, були знаковими фігурами
11 квітня, 15:37
Політика
Підсумки перемовин в Ер-Ріяді викликають занепокоєння. Закрадається думка, що нам говорять не все, про що там домовилися.
28 березня, 13:47
Політика
А, хто з ним працював щодо українських наративів?
25 березня, 12:00
Опінії
47-й президент США не планує зупинятися на досягнутому. Він хоче не удавати із себе миротворця, але стати таким, навіть коштом України.
16 березня, 09:27
Опінії
Спроби втягнутися в обговорення планів Москви — шлях до безвиході й поразки. Тим більше абсурдно із недодержавою, де системна українофобія.
14 березня, 21:43
Опінії
У разі, якби Британія була б географічно на місці Польщі, то прем'єр-міністр постав перед надскладним вибором. Лондону не зрозуміти Варшаву.
12 березня, 07:18