Колишні в’язні нацистських концтаборів передали обереги душ бійцям АТО

ПОЛТАВА
13.10.2014, 08:04
Колишні в’язні нацистських концтаборів передали обереги душ бійцям АТО

Полтавські школярі разом з місцевою спілкою постраждалих від націонал-соціалізму виготовили для українських військових ляльки-мотанки.

Учасники влаштували імпровізовану майстерню в приміщенні районної бібліотеки в Лубнах.

«Лялька-мотанка – це один із найдревніших символів єдності для всіх людей, у яких попри всі війни і чвари, якими повна людська історія, завжди було прагнення до злагоди й гармонійного життя», - говорить ініціатор заходу етнолог Олександр Чепур.

У спільній роботі над оберегами об’єдналися діти з місцевих навчальних закладів та люди похилого віку, жертви націонал-соціалізму. Акцію організували волонтери молодіжної громадської організації «Твій світ» за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє».

Більшості тих, хто побажав долучитися до втілення ідеї довелося вчитися виготовляти мотанку на місці. Для цього організатори залучили інструктора. Техніка створення ляльки-мотанки нескладна і дозволяє роботу нашвидкуруч.

«Працюючі з традиційною тканинною лялькою я завжди відзначаю позитивний вплив, який має процес виготовлення такої ляльки на психіку людини. Виготовляючи мотанку її автори формують для своїх нащадків щастя, здоров’я, успіх», - переконана майстриня Олена Щербань.

Оберіг людської душі й долі, символ предків автори передають українським бійцям, які зараз перебувають в зоні АТО.


Читайте також:
Поліція Полтавщини сьогодні веде посилене патрулювання. Правоохоронці підходять до людей у парках і попереджають про карантинні обмеження.
13:15
Надійшли результати аналізів медиків пульмонологічного відділення Першої лікарні Кременчука. Всі негативні.
12:40
До інфекційної лікарні Полтави привезли 42-річного миргородця з коронавірусною хворобою.
10:25
Ще вчора вранці, 3 квітня, в Полтавській області було 4 підтверджених лабораторією випадків коронавірусу. На вечір ця кількість подвоїлась.
вчора, 08:35
Палає ліс біля села Жирки у Кобеляцькому районі. На гасінні пожежі працює 18 одиниць техніки та 52 рятувальника.
03 квітня, 19:25
З 6 квітня транспорт Полтави перевозитиме тільки медиків, військових, поліцію і продавців.
03 квітня, 18:55