Колишній гендиректор Google створить власний стелс-БПЛА

СВІТ
13 січня, 15:37
Колишній гендиректор Google створить власний стелс-БПЛА

На таке рішення його надихнули українські дрони

Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт розробляє стелс-безпілотник.

Журналісти Forbes на правах анонімності поспілкувалися з кількома респондентами, які підтвердили, що Шмідт розробляє новий проєкт у галузі оборонних технологій.

За словами двох із них, проєкт покликаний стати «американською альтернативою китайським безпілотникам і розроблятиме безпілотні авіаційні системи спеціально для використання на полі бою».

Решта розповіли журналістам про те, що на роботу ексгендиректора Google над БПЛА вплинули його нещодавні візити в Україну, де, за їхніми словами, мільярдер за останній рік налагодив контакти з урядовцями та військовими лідерами.

Forbes не вдалося з’ясувати, хто конкретно допомагає бізнесменові в реалізації секретного проєкту. Однак ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомило про те, що над створенням стелс-дрона може працювати лише кілька людей.

У своєму матеріалі журналісти також зазначили, що Ерік Шмідт багато розмірковував про те, як безпілотники змінюють хід війни в Україні. У липні 20 223 року, після свого повернення з Києва, він навіть заявив про те, що «майбутні війни будуть диктуватися і вестися безпілотниками».

Наразі неясно, коли Шмідт презентує свій проєкт зі створення дронів, як і те, як саме він планує конкурувати з чинними виробниками, такими як Northrop Grumman, і безліччю нових американських стартапів.

Можливо, він сподівається отримати вигоду зі зростаючого інтересу до безпілотників американського виробництва з боку Пентагону, який нещодавно оголосив про програму «Реплікатор», спрямовану на скорочення домінування Китаю у сфері безпілотників шляхом залучення американських виробників для створення тисяч БПЛА.

Довідково:

Стелс (англ. Stealth) — комплекс методів зниження помітності бойових машин у радіолокаційному, інфрачервоному та інших областях спектру спостереження шляхом спеціально розроблених геометричних форм і застосування радіопоглинаючих матеріалів і покриттів, що разом призводять до різкого зменшення потужності сигналу, відбитого в напрямку приладів спостереження, і тим самим підвищують виживання бойової машини.

Методи зниження помітності забезпечуються головним чином за рахунок вибору форми, що сприяє відбиттю хвиль у бік від випромінювача РЛС, та поглинання хвиль спеціальними покриттями. Ще одним напрямком зниження помітності є використання радіопрозорих конструктивних матеріалів.

Northrop Grumman B-2 Spirit
Northrop Grumman B-2 Spirit

Технології зниження помітності є самостійним розділом військово-наукової дисципліни електронних засобів протидії, охоплюють дисципліни й технології проектування та виготовлення військової техніки (літаків, гелікоптерів, кораблів, ракет тощо). У результаті застосування технології ефективна площа відбиття радіосигналу зменшується до одиниць метрів, а в окремих зразках — до 0,2–0,3 м².

K32 HMS Helsingborg
K32 HMS Helsingborg

Вперше Stealth-технології були застосовані в 1943 році на німецькому реактивному винищувачі-бомбардувальнику Horten Ho 229.

Horten Ho IX
Horten Ho IX

Читайте також:
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
13:43
Життя
Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.
11 травня, 16:40
Світ
Імплантат вийшов з ладу після того, як з мозку було вилучено кілька ниток, що реєструють нейронну активність
10 травня, 09:27
Життя
Цей робот може розвивати швидкість до 10 метрів за секунду і переносити вантажі до 10 кілограмів.
30 квітня, 15:30
Економіка
Розпропагована китайцями технологічна новинка виявилася «мильною бульбашкою». Товар опиниться у споживачів не раніше наступного літа.
17 квітня, 06:00
Світ
Хоча виконання було не ідеальним, робот зміг утриматися на ногах.
22 березня, 18:05