Команда Зеленського свідомо бореться з ПЦУ, щоби нашкодити не Порошенку, а українцям

Опінії
29.07.2020, 11:28
Команда Зеленського свідомо бореться з ПЦУ, щоби нашкодити не Порошенку, а українцям
Фото: Google

Для тих, кого з собою у владу привів Володимир Зеленський, можливість для України мати самостійну Церкву є прикрою випадковістю.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Офіс президента привітав усіх з датою Хрещення України-Русі. Дослівно: «Завдяки тому імпульсу єдності, який понад тисячу років тому дав нам князь Володимир Великий, ми побудуємо сучасну, квітучу, європейську Україну».

Хороші, а головне правильні слова. Всіляко їх вітаю і схвалюю. Але на рівні дій — все-таки, мав місце дещо інший підхід.

За цей "імпульс", який дав Володимир Великий Русі в 988 році, вже у 2019 році (після того, як Україна отримала право створити самостійну Українську Канонічну Церкву) проти Петра Порошенка відкрили кримінальне провадження.

П'ятого президента звинувачують у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. А по факту — виходить, навпаки, за об'єднавчий процес (створення ПЦУ після з'єднання двох українських православних Церков — УПЦ КП і УАПЦ; до УПЦ МП теж зверталися) і за можливість для України мати самостійну Церкву.

І коли заступник голови Офісу президента Сергій Трофимов звинувачує попередню владу в упередженості у сфері релігійної політики, то це є нерозумінням довгострокових процесів і рішень. (При цьому він сам же явно демонструє свою прихильність певній, відомо якій, Церкві).

Отримання права України на автокефалію і створення Помісної Православної Церкви — це подія, що вимірюється важливістю на сотні, тисячі років.

Вона, сказати б, одна з системоутворюючих подій. До слова, якщо з часу Об'єднавчого Собору і отримання Томосу за пів року (до травня 2019 року) до ПЦУ перейшла/оголосила про перехід 531 громада УПЦ МП, то за минулий рік (починаючи з травня 2019 року по липень 2020 року) — тільки близько 20 громад.

Тож, думай-ТЕ!

Читайте також:
Два роки тому стало більше на одного Героя України.
11 січня, 11:23
П’ять з 15 диптихіальних церков визнали автокефалію Православної Церкви України
25.11.2020, 18:30
Виступили проти будівництва храму депутати Полтавської міськради Вадим Ямщиков та Юліан Матвійчук.
21.10.2020, 11:25
Єпископи Російської православної церкви в Україні можуть претендувати на входження до переліку найзаможніших громадян України.
25.06.2020, 12:54
Чернецтво РПЦ в Україні — виразники кремлівської пропаганди та вороги всього українського.
16.06.2020, 13:51
Робота у лавах Служби безпеки України давно перетворилася на звичайне заробляння грошей; про національну безпеку її службовцям не йдеться.
11:24