Компанія Neuralink вперше вживила нейрочіп у мозок людини
Стартап Ілона Маска Neuralink успішно вжив чіп у мозок першому пацієнту.
Голова компанії Neuralink Ілон Маск, оголосив про те, що перша людина успішно отримала імплант нейрочіпа, розробленого компанією.
За його словами, пацієнт добре відновлюється після процедури, а початкові результати показують ознаки активності нейронів.
«Перша людина отримала імплант від Neuralink учора і відновлення відбувається добре. Установка показує хороші результати» – написав Ілон Маск у пості на своїй сторінці у соцмережі X.
Нейрочіп, що отримав назву «Telepathy», дозволяє користувачеві керувати різними електронними пристроями, такими як смартфони або комп'ютери, використовуючи лише силу думки.
Основна мета цих випробувань полягала в оцінці безпеки як самого імпланта, що є тонкими нитками, так і робота, що використовується для його вживлення в мозок.
Заснована у 2016 році Neuralink розробила пристрій, який здатний імплантувати ультратонкі нитки в мозок. Вони приєднуються до спеціально чипа, електроди якого можуть зчитувати інформацію з нейронів у мозку.
Імплантати для зчитування мозкових сигналів – це технологія, яка існує десятиліттями. Але інновація Neuralink полягає в тому, що імплантати зробили бездротовими та збільшили кількість імплантованих електродів.
Компанія сподівається, що її винахід стане рішенням у разі невиліковних станів, таких як параліч і сліпота.
Раніше Neuralink зіткнулася з проблемами безпеки, після того, як кілька її мавп було піддано евтаназії, зокрема через підозри на інфікування через пристрій.
У травні Neuralink отримала схвалення FDA для проведення клінічних досліджень на людях, а у вересні компанія анонсувала перші випробування.
Після цього Neuralink розпочала пошук добровольців для перших клінічних випробувань своїх мозкових імплантів.
Зазначається, що клінічні випробування передбачають видалення частини черепа для того, щоб роботизований інструмент вживив у мозок електроди та провідники. Після цього ділянку черепа, що бракує, замінить невеликий пристрій, який людина носитиме кілька років. Завдання пристрою – зчитувати та аналізувати мозкову активність пацієнта, а потім передавати її на ноутбук чи планшет.
Компанія шукає дорослих людей віком до 40 років із чотирма паралізованими кінцівками. Таким добровольцям імпланти вживлятимуть у частину премоторної кори головного мозку, яка керує рухами рук, зап'ястків та передпліч. Мета випробувань – показати, що пристрій може безпечно збирати дані роботи мозку пацієнтів.