Компанію Dish Network оштрафували за неправильне паркування супутника

СВІТ
04.10.2023, 10:35
Компанію Dish Network оштрафували за неправильне паркування супутника

Вона залишила виведений з експлуатації супутник на «утилізаційній орбіті, значно нижчій за необхідну висоту».

Федеральна комісія зі зв’язку США (FCC) оголосила, що оштрафувала компанію Dish Network на 150 тис. доларів за списаний супутник, який був залишений у неправильному місці в космосі, а також за збільшення космічного сміття.

У FCC заявили, що це перший примусовий захід, який вона коли-небудь вживала щодо космічного сміття або виведених з експлуатації супутників, що залишилися в космічному просторі, передає BusinessInsider.

Dish уклала мирову угоду з FCC та визнала відповідальність за неналежну утилізацію свого супутника EchoStar-7 (запущеного у 2002-му році) після завершення місії. Dish Network залишила виведений з експлуатації супутник на «утилізаційній орбіті, значно нижчій за необхідну висоту».

Згідно з планом, затвердженим FCC у 2012 році, компанія Dish зобов’язалася перемістити супутник після завершення експлуатації на висоту близько 300 км вище його робочої геостаціонарної дуги, натомість його «припаркували» лише на 122 км вище позначеної висоти.

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що з того моменту, як людство вийшло в космос з запуском «Супутник I» в 1957 році, орбітальне сміття почало накопичуватися. До 2020 року до 2200 діючих супутників приєдналося приблизно 34000 уламків діаметром 10 см і більше, приблизно 900000 об'єктів розміром від 1 до 10 см, і понад 128 млн одиниць розміром менш як 1 см. Маса уламків на навколоземній орбіті становить майже 7 мільйонів кілограмів.

Фрагменти супутників і інші об’єкти в навколоземному просторі рухаються з високою швидкістю, до 28 000 км на годину. Цього достатньо, щоб фрагмент розміром в 1 мм пошкодив штучний сателіт. 

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00