Компартія Китаю заздалегідь готується до битви за реінкарнацію Далай-лами
Сі Цзіньпін має на меті першим знайти нову земну оболонку для перевтіленого бодхісатви Авалокітешвари. Наступника вже шукають у Тибеті.
Про це йдеться у матеріалі на шпальтах провідного англійськомовного пропагандистського видання Global Times, орієнтованого на західну громадськість. Автори проаналізували особливості реінкарнації Далай-лами з тіла чотирнадцятого у п'ятнадцяте тіло з точки зору китайських партійних атеїстів.
Головна теза комуністів із Пекіна наступна: США спільно з Індією провадять когнітивну війну зі стримування континентального Китаю у прагненні зберегти свою гегемонію, а Захід загалом нічого не тямить в юридичних тонкощах процесу переродження. Вочевидь, уряду КНР активно допомагають у цьому теологи-буддисти з сусідніх Монґолії, Лаосу, Непалу і Бутану.
Атеїстична Компартія успадкувала право попередніх китайських династій надавати титули високопоставленим живим Буддам у питаннях реінкарнації. Китайці так переймаються цим питанням, що навіть російських буддистів (перш за все бурятів із калмиками — прим. ред.) намагаються залучити на свій бік.
Посол КНР у Москві наступним чином прокоментував позицію ресурсної федерації московії з приводу Тибетського питання: «Угруповання Далай-лами ніколи не відмовлялося від спроби незалежності Тибету. Зіткнувшись із тим, що вигадана ними брехня і махінації одні за іншими були викриті, вони спробували спекулювати навколо реінкарнації Далай-лами, стверджуючи, що наступника Далай-лами може визначити тільки буддійська релігійна громада Тибету. Ми цього собі дозволити не можемо і росія нас у цьому підтримує як ніхто інший».
Окрім того, китайський дипломат у Москві додав, що скориставшись тим, що люди не особливо знаються на питанні реінкарнації живих будд, вони намагаються спантеличити громадськість. Пекін звинувачує Лхасу (столицю окупованого китайцями з 1950-х років Тибету, звідки вигнали Далай-ламу — прим. ред.) у продовженні маніпулювання питанням незалежності протягом тривалого часу.
Посол КНР навіть спробував нав'язати для російської мови китайську назву Тибету (або також Бьо — བོད་) — Сіцзан (西藏), який офіційно прописаний у чинній конституції комуністичної держави. Пекін вперто хоче, щоби його васал — Москва — приєднався до його антитибетської політики, особливо на тлі глобального протистояння із Заходом.
Утім, Далай-лама XIV, який вважає себе ідейним марксистом, сказав, що начхати хотів на статут компартії Китаю, житиме до 100 років і переродиться де захоче і в кого захоче, в тому числі у жінку, якщо це буде потрібно для збереження буддизму Тибету. Наразі це лише пустослів'я не прикріплене жодними фактами й доказами.