Кому війна, а кому мати рідна

КРИМІНАЛ
16 серпня, 16:25
Кому війна, а кому мати рідна

Після перевірок силовиків у Запоріжжі побори за прискорений виїзд через лінію розмежування зросли вдвічі

Силовики виявили масштабну корупційну схему поборів у Запоріжжі за прискорену перепустку через лінію розмежування на окуповану територію.

Проте вже наступного дня після перевірок "тарифи" за прискорення виїзду не те щоб не скасували, їх різко підвищили.

Про це повідомили місцеві жителі, родичі яких вже в неділю намагалися домовитися про проїзд на територію окуповану росіянами, повідомляє видання "ЗаБор"

Нагадаємо, що під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора Державне бюро розслідувань (ДБР) викрило масштабну схему незаконного збагачення у Запоріжжі.

При цьому раніше Ірина Верещук заявила про те, що у Запорізькій області працюватиме комендатура. Як з'ясувалося, окремі "ділки" Запорізького ОВА, міської ради, а також правоохоронних органів організували злочинну схему отримання неправомірної вигоди за "швидкий" та позитивний розгляд заявок на проїзд через лінію розмежування, заявляли у повідомленні відомства.

Щоб прискорити процедуру, бажаючим пропонувалося заплатити.

Було розроблено цілу систему поборів громадян, залежно від засобу пересування та швидкості розгляду питання.

Як повідомили у ДБР, 13 серпня працівники відомства провели понад 20 обшуків у: Запорізькій ОВА, міській раді, правоохоронних органах області, у тому числі в осіб, які можуть бути причетні до цієї злочинної схеми.

Серед іншого слідчі ДБР затримали одного з посередників". на місці злочину в момент передачі коштів у сумі 1 400 дол. США за "позитивний" розгляд заяви особи. У відомстві не повідомляють, у кого саме з чиновників вони проводили обшуки.

Але на одному з фото можна впізнати одного високопоставленого чиновника з ОВА.

Кому війна, а кому мати рідна_1Кому війна, а кому мати рідна_2Кому війна, а кому мати рідна_3Кому війна, а кому мати рідна_4Кому війна, а кому мати рідна_5Кому війна, а кому мати рідна_6Кому війна, а кому мати рідна_7Кому війна, а кому мати рідна_8Кому війна, а кому мати рідна_9Кому війна, а кому мати рідна_10Кому війна, а кому мати рідна_11

Як розповіли волонтери, випуск людей на непідконтрольну Україні територію з травня місяця перейшов повністю під контроль ОВА. І на виїзд одразу почали формуватися черги. Переважно, найбільший ажіотаж і найбільші черги були на виїзд у Донецьку область. Уже практично відразу після введення жорсткої "системи пропуску", черга на виїзд почала виростати до тижня, тобто, щоб виїхати, потрібно було очікувати приблизно 7 днів, або ви були (або перевозили) інвалідом чи пенсіонером.

Як розповіли запорожці, щоб виїхати у серпні до Донецької області без пільг, потрібно було чекати у черзі вже... місяць, а за пільгами – від 3 до 5 днів.

І ось, щоб прискорити процес, потрібно було домовитися. І для цих цілей на місці, де знаходиться так званий "хаб", необхідно було знайти відповідального громадянина "А", через якого і вирішувалися всі питання.

У Запорізькій ОВА відмовляються коментувати інформацію про обшуки та корупційну схему, в якій, за заявою ДБР, замішані чиновники відомства.

Більше того, з'явилася інформація, що напередодні обшуків у відпустку пішов один із профільних заступників, який відповідав за гуманітарну сферу. У прес-службі ОВА відмовилися коментувати і цю інформацію, але зауважили, що "що похід у відпустку - це не злочин".

Як розповів волонтери, раніше за прискорення виїзду (з місяця до 1-2 діб) ціна була – 700 у.о. Так, у заяві ДБР фігурує сума 1,4 тис доларів, як припускають, це була сума сплачена за проїзд за двох осіб.

Місцеві жителі, родичі яких намагалися домовитися про проїзд на окуповану територію, заявили, що після перевірки та обшуків "тарифи" різко зросли. Причому одразу вдвічі. Тепер же (з неділі) сума за "прискорення" зросла до 1,4 тис. у.о. за людину.

Джерело

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
"Слузі народу" загрожує до 4 років позбавлення волі
28 вересня, 17:35
Опінії
Або як працюють публічні закупівлі в Україні
28 вересня, 15:35
Кримінал
Очільник Лубенського ДСНС Володимир Башлій вимагав та отримав $1000 хабаря щомісяця за позитивні перевірки цегельного заводу
28 вересня, 14:55
Кримінал
Директору Агенства місцевих доріг Полтавської області Олексію Басану повідомлено про підозру
28 вересня, 11:02
Політика
НАБУ готується передати її до суду
23 вересня, 10:05
Кримінал
Трухіну призначили заставу у 49 620 гривень
20 вересня, 15:54