Комуністичний Китай кидає виклик природі Єгипту — замість пустелі буде життєдайна оаза

23 березня, 10:27
Комуністичний Китай кидає виклик природі Єгипту — замість пустелі буде життєдайна оаза
Фото: The Guardian

Пекін продовжує узалежнювати від себе африканські країни, інвестуючи мільярди юанів у довгострокові проєкти на чорному континенті.

Одним із таких стане перетворення посушливої Синайської пустелі в Єгипті на придатну для сільського господарства зелену зону, інформує видання "The Guardian".

Впродовж наступного десятиліття команда інженерів-розробників із КНР спільно з нідерландською компанією "Weather Makers" висадить на півострові Синай ліси та здійснить масштабну іригацію.

«У нас немає сумнівів, що Синай зазнає істотних змін. Наша мета — кинути виклик місцевим погодним умовам, змінити напрямок вітрів, приносячи на півострів більше дощів, ніж є зараз. Це буде справжнє регенеративне перетворення клімату у довгостроковій перспективі. Ми прагнемо повернути життєдайну силу Синаю, які він втратив у наслідок тисячолітньої неконтрольованої людської діяльності з винищення місцевої флори та фауни. Якщо ми хочемо загальмувати глобальне потепління, то маємо розпочати масштабну і системну боротьбу з пустелями», — коментує амбіційний проєкт представник компанії "Weather Makers".

За даними єгипетських метеорологів, сьогодні Синайський півострів нагадує "пилотяг", який впливає на всю природу Північної Африки та Близького Сходу: він поглинає холодне вологе повітря із Середземного моря, направляючи його до Індійського океану у вигляді гарячих сухих потоків.

«Наново озеленений ландшафт Синаю приніс би відчутну користь місцевим жителям, але все залежить від президента Абдель Фаттаха ас-Сісі. Ми розглядаємо вказаний проєкт відновлення екосистеми як розв'язання багатьох проблем одночасно: це і продовольча безпека, і бідність, і політична стабільність, і зелений туризм. Але подальші етапи цілком можуть вимагати фінансової підтримки ззовні», — зазначили в уряді Єгипту.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", на Росії ґебістська банда під орудою Владіміра Путіна перетворює Сибір в пустелю.

Китайсько-єгипетський план з озеленення Синайського півострова
Китайсько-єгипетський план з озеленення Синайського півострова
Читайте також:
Гірські крижані покриви втрачають свою первісну масу, сприяючи підвищенню рівня світового океану більш як на 20%.
30 квітня, 12:15
Глобальне потепління і незворотні кліматичні зміни на планеті пришвидшують опріснення солоних океанічних вод.
14 квітня, 08:59
Зупинка промисловості через коронавірусні карантинні обмеження не вплинула на рівень вуглекислого газу (CO2) в атмосфері.
25.11.2020, 11:46
Майже півтисячі екоактивістів вимагають від швейцарської влади ухвалити низку так званих "кліматичних законів".
21.09.2020, 14:07
В Україні жуки-олені та жуки-носороги відносяться до тих, кому загрожує вимирання, вони занесені до Червоної книги
15 травня, 13:45
Якщо ця тенденція збережеться, екосистема Світового океану безповоротно порушиться
12 травня, 16:25