Конгрес США відхилив законопроєкт, у якому не було допомоги Україні

ВІЙНА
07.02.2024, 10:05
Конгрес США відхилив законопроєкт, у якому не було допомоги Україні

Палата представників Конгресу США відхилила законопроєкт республіканців, який передбачав надання Ізраїлю 17,6 мільярда доларів.

У Демократичній партії заявили, що хочуть проголосувати за ширший законопроєкт, який також передбачає допомогу Україні, міжнародне гуманітарне фінансування та нові гроші на безпеку кордонів.

Про це повідомляють Reuters та The Hill.

Голосування відбулося з результатом 250 голосів проти 180. Цього не вистачило для ухвалення закону, оскільки він був представлений за прискореною процедурою, яка вимагає більшості у дві третини голосів. Голосували в основному за партійною ознакою, хоча 14 республіканців виступили проти законопроєкту, а 46 демократів підтримали його.

Позиція республіканців

Водночас лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл та інші високопосадовці кажуть, що тепер Сенат має перейти до інших аспектів пакета — фінансування Ізраїлю, України та Тайваню.

Мітч Макконнелл
Мітч Макконнелл

«Мені та більшості наших членів здається, що ми не маємо реальних шансів ухвалити цей законопроєкт» — заявив Макконнелл.

За його словами, на думку республіканців, положення про кордон, враховуючи глибокі розбіжності у лавах партії, слід залишити осторонь.

«Я дотримувався вказівок моєї фракції, яка наполягала на тому, щоб ми зайнялися цим питанням у жовтні. Я маю на увазі, що це наша сторона хотіла вирішити питання про кордон. Ми його почали» — додав Макконнелл.

При цьому, сенатор-демократ Кріс Мерфі, який представляв свою партію на переговорах, у цьому зв’язку заявив, що після такого республіканцям «не можна довіряти взагалі».

Кріс Мерфі
Кріс Мерфі

«Вони сказали нам що робити, ми дотримувалися їхніх інструкцій до кожної літери, а потім вони «висмикнули килим з-під ніг» впродовж 24 годин. З ким ми там маємо працювати? Вони — жах для переговорів» — заявив він.

Читайте також:
Політика
Баку відповідає: дипломатична криза через переслідування азербайджанців у росії.
10:49
Війна
Президент США Дональд Трамп уперше погодився з тим, що росія є довгостроковою загрозою для НАТО.
27 червня, 09:26
Війна
Речник міністерства закордонних справ Китаю Го Цзякунь стверджує, буцімто Пекін ніколи не надавав зброї жодній зі сторін війни в Україні.
26 червня, 18:27
Політика
Лідери ЄС планують надіслати сигнал підтримки Україні в її зусиллях щодо євроінтеграції
26 червня, 10:28
Світ
Через Трампа країни НАТО пом’якшили критику росії у заяві, що підбиває підсумки саміту, який завершується сьогодні.
25 червня, 20:05