Конгрес США закликав главу Пентагону надати Україні передові БПЛА

ВІЙНА
23.09.2022, 12:05
Конгрес США закликав главу Пентагону надати Україні передові БПЛА

БПЛА можна було б розмістити далеко від лінії фронту й водночас забезпечили безперервне спостереження та точне наведення артилерії

Двопартійна група членів Конгресу США у складі 17 законодавців закликала міністра оборони США Ллойда Остіна відправити в Україну передові ударні безпілотники типу «Gray Eagle» та «Reaper», які можуть стати однією з ключових переваг для ЗСУ.

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на офіційний лист законодавців Пентагону,

«Україна могла б краще протистояти російським загрозам за допомогою передових безпілотних літальних систем, таких як MQ-1C «Gray Eagle» або MQ-9A «Reaper»,- написали законодавці в офіційному зверненні.

У листі зазначається, що вдосконалені БПЛА можна було б розмістити далеко від лінії фронту й водночас забезпечили безперервне спостереження та точне наведення артилерійського вогню на великій відстані.

Серед законодавців, які підписали лист, адресований главі Пентагону, зазначені конгресвумен Марсі Каптур, Елісса Слоткін, Вікторія Спартц, конгресмени Адам Шифф Елісса Слоткін та інші.

Як повідомлялося, раніше адміністрація Байдена не бажала надавати передові дрони через побоювання ескалації з рф, а також через наявність чутливих технологій, включно з передовими камерами.

Використання безпілотних літальних апаратів у поєднанні з традиційною військовою технікою, включно з ракетними системами залпового вогню HIMARS, наданими США, вже допомогло Україні відвоювати тисячі квадратних кілометрів окупованої території.

Довідково

Багатоцільовий тактичний безпілотний літальний апарат (БПЛА) зі збільшеною дальністю польоту MQ-1C Gray Eagle («Сірий Орел») розроблений на замовлення Армії США на основі БЛА MQ-1 Predator («Хижак»). Реалізацію проєкту із, так би мовити, перевтілення «Хижака» в «Сірого Орла» здійснила американська компанія General Atomics.

 MQ-1C Gray Eagle
MQ-1C Gray Eagle

Льотно-технічні характеристики БПЛА MQ-1C Grey Eagle:

  • довжина, м — 8,5;
  • висота, м — 2,1;
  • розмах крила, м — 17
  • Маса, кг:
  • порожнього — 1452;
  • максимальна злітна — 1633;
  • тип двигуна — Thielert Centurion 1,7;
  • потужність, к.с. — 135;
  • максимальна швидкість, км/год — 250;
  • крейсерська швидкість, км/год — 195;
  • радіус дії, км — 370;
  • тривалість польоту, год — 36 (на висотах до 7620 м);
  • практична стеля, м — 8850;

Озброєння:

До 363 кг озброєння, включаючи чотири крилаті ракети «повітря-поверхня» AGM-114 Hellfire та керовані авіаційні бомби GBU-44/N Viper Strike на чотирьох підкрилових пілонах.

Корисне навантаження:

До 261 кг цільового обладнання, включаючи РЛС Northrop Grumman ZPY-1 STARLite, гіростабілізовану підфюзеляжну турель Raytheon AAS-52 з оптоелектронними та інфрачервоними датчиками та лазерним цілевказівником.

БПЛА Gray Eagle від Predator насамперед відрізняє крило більшого розмаху та двигун Thielert Centurion 1,7, оптимізований для роботи на великих висотах. Тривалість польоту БПЛА на висотах до 7620 м становить 36 годин, бойовий радіус — 370 км. У носовій частині фюзеляжу збільшеного розміру встановлена ​​РЛС із синтезованою апертурою променя, що здатна працювати в режимі картографування, та мультиспектральна оглядова система AAS-52.

Окрім того, на БПЛА Gray Eagle встановлена контейнерна система постановки перешкод NERO, що за своїми можливостями аналогічна системі радіоелектронної протидії засобам зв’язку, спостереження та розвідки CEASAR (Communications Electronic Attack Surveillance and Reconnaissance). Система NERO здатна точково глушити радари та системи зв’язку противника, не глушачи і не засліплюючи радіоелектроніку своїх військ.

MQ-9 Reaper - модульний розвідувально-ударний БПЛА армії США. Оснащений турбогвинтовим двигуном, що дозволяє розвивати швидкість понад 400 км/год.

MQ-9 Reaper
MQ-9 Reaper

Безпілотник має шість точок підвіски. Може нести до 4 ракет класу "повітря - земля", або до 8-ми в модифікації MQ-9A або 4 ракети "Хеллфайр" і дві бомби Mark 82 з лазерним наведенням.

Фахівці вважають, що MQ-9 може кардинально змінити перебіг війни. Порівнюючи з «Байрактаром», експерти називають MQ-9 витривалішим у польотах і менш уразливим для вогню росіян.

«Турецькому безпілотнику доводиться діяти досить близько до лінії фронту, що робить його більш уразливим для російських повітряних та ракетних ударів із аеродромів. Однак у MQ-9 дальність дії з безпечніших баз. І саме досяжність «Жнеця» може мати ключове значення».

У MQ-9 буде достатньо дальності, щоб завдати удару по військових об'єктах росіян у самій московії.

Такі безпілотники вимагають річної підготовки військових, однак у General Atomics упевнені, що зможуть швидко навчити користуватися українських бійців.

Характеристики MQ-9 Reaper:

  • Розмах крил: 20 метрів
  • Максимальна злітна маса: 4760 кг
  • Корисне навантаження: 1700 кг
  • Максимальна швидкість: 482 км / год
  • Крейсерська швидкість: 313 км / год
  • Максимальна висота польоту: 15,4 км
  • Операційна висота використання: 7,5 км
  • Тривалість польоту: до 27 годин

MQ-9 Reaper має величезний арсенал високоточного озброєння.

Він може нести до 8 високоточних ракет AGM-114 Hellfire. Ці ракети є справжнім світовим бестселером на ринку авіаційного озброєння, бо при вазі всього у 50 кг мають дальність польоту до 8-11 км, а потужності бойової частини вистачає для знищення всіх видів бронетехніки на полі бою.

Для зовсім "серйозних" цілей є можливість використовувати 230 кілограмових високоточних бом, або ракет з лазерним наведенням - GBU-12 Paveway II, або по GPS - типу JDAM.  

MQ-9 Reaper може вести вогонь ракетами повітря-повітря, зокрема AIM-9X з дальністю знищення цілей на відстані до 35 км.      

Значно потужніші і сенсори MQ-9 Reaper. Окрім традиційного для всіх подібних БПЛА стабілізованої оптико-прицільної станції із потужним зумом, тепловізором та лазерним каналом, у цього дрона є незамінна в умовах України річ - радар с синтезованою апертурою. Він призначений для того, щоб бачити ворога на землі попри хмари.

Читайте також:
Світ
Позаблокова, нейтральна альпійська країна осоромилася через торгівлю зброєю з сіоністами. Тепер отримала купу нерозв'язаних неприємностей.
12 січня, 12:54
Війна
Українські інновації в галузі радіоелектронної боротьби також дозволяють ЗСУ більш ефективно відбивати удари «Шахедів»
28.12.2024, 10:58
Війна
Окупаційно-терористичний контингент сунуть живою масою на Україну. Замість танків росіяни масово перейшли на самокати й ґольфкари.
24.12.2024, 14:57
Війна
Наразі росія виробляє по 2 тис. безпілотників на місяць.
23.12.2024, 18:14
Війна
Німеччина, як і обіцяла, відправила до України шостий комплекс протиповітряної оборони IRIS-T.
20.12.2024, 16:55
Війна
Північна Корея перекидає до країни-агресорки додаткові самохідні артилерійські установки М-1989 Коксан.
19.12.2024, 15:45