Корупційна схема довкола ремонту доріг на Полтавщині
Підозрюваний у корупції директор Агенства місцевих доріг намагався вплинути на експертів під час досудового розслідування.
18 вересня Вищий антикорупційний суд України розглядав клопотання про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 52019000000000238, за обвинуваченням ексдиректора Агентства місцевих доріг Полтавщини Олексія Басана.
Під час розгляду даного клопотання з'ясувалися цікаві деталі у справі.
Клопотання про зняття арешту було подане фахівцем Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. У травні 2021 року в експерта було проведено обшуки та вилучено мобільний телефон Xiaomi Mi 10T Pro, який згодом було визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.
З ухвали суду ми дізналися про те, що під час досудового розслідування слідчими було призначено комісійну судову будівельно-технічну експертизу. Проведення даної процедури доручили Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.
В рамках досудового розслідування було встановлено факт спілкування між службовими особами державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», директором якого є Олексій Басан та судовим експертом, який проводив комісійну судову будівельно-технічну експертизу у цьому кримінальному провадженні. Це може свідчити про наявність змови, спрямованої на приховування кримінального правопорушення та уникнення відповідальності.
Прикметно, що сам Олексій Басан не спілкувався з експертом. Перемовини велися через його заступників, отже мова йде про те, що в «Агентстві місцевих доріг Полтавської області» діяло ОЗУ, котре займалося розкраданням бюджетних коштів.
Нагадаємо, що колишнього директора даного держпідприємства Олексія Басана обвинувачують в нецільовому використанні 29 млн ₴ і зловживанні на 5,5 млн ₴ бюджетних коштів.
Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження у серпні 2019-го року. 27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні коштів із державного дорожнього фонду.
За матеріалами досудового слідства, з 20 по 22 грудня 2018 року Олексій Басан як директор Агентства уклав 22 однотипні договори на розробку проєктно-кошторисної документації для ремонту понад двох десятків ділянок автодоріг. Слідство вважає, що при укладанні угод, закупівлі були штучно поділені, задля уникнення відкритих торгів й для виготовлення документації обрали певні фірми: ТОВ «СК Автострой», ТОВ «УСП «Інспецпроект», ТОВ «УПС «Укрбудпроект», ТОВ «Держдорпроект».
Внаслідок штучного поділу ці приватні підприємства отримали неправомірну вигоду в понад 5 млн ₴ завдяки завищенню вартості проєктних робіт.
Крім того, Олексій Басан з 6 грудня по 26 грудня 2018 року здійснив нецільове використання бюджетних коштів шляхом укладання 22 договорів на розробку проєктно-кошторисної документації вже для капітального ремонту автомобільних доріг. Загальна сума необґрунтованих витрат склала майже 29 млн ₴.
«Останній Бастіон» кілька років поспіль намагається звернути увагу влади та правоохоронних органів на злочинну діяльність Басана. Розслідування НАБУ зачепило лише одну із численних корупційних схем.
Як повідомили нашим журналістам у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, наразі суд вже перейшов до стадії допиту свідків.
Чергове судове засідання у цій корупційній справі мало відбутися 4 жовтня. Але суд цього дня зняв справу з розгляду та призначив наступне судове засідання на 16 жовтня.
За гроші, вкрадені на будівництві та обслуговуванні автомобільних доріг, Басан наразі будує шикарний маєток на березі річки у селі Терешки Полтавського району.
Члени корупційного ОЗУ Валерія Головка, навіть отримавши підозри від антикорупційних установ, продовжують всіх запевняти, що зможуть уникнути заслуженого покарання. Валерій Головко, Андрій Пісоцький та Олексій Басан, справи яких «правоохоронці» розслідують роками та не можуть довести до логічного завершення, продовжують вести розкішний спосіб життя і витрачати вкрадені бюджетні кошти.
«Останній Бастіон» продовжує пильно спостерігати за судовим розглядом справ полтавських корупціонерів.