Корупційна справа Кудрицького-Коломойського. Суд визнав дії «Укренерго» недобросовісними

КРИМІНАЛ
27 вересня, 16:24
Корупційна справа Кудрицького-Коломойського. Суд визнав дії «Укренерго» недобросовісними

«Укренерго» здійснювало відпуск електроенергії компанії, що перебували у дефолтному стані, що заборонено правилами ринку

Відпуск НЕК «Укренерго» електроенергії компанії ТОВ «Юнайтед Енерджі» без отримання оплати всупереч правилам енергоринку у березні 2022 року вказують на те, що поведінка НЕК «Укренерго» була недобросовісною і спрямованою на настання гарантійного випадку з метою отримання виплати від банку-гаранта.

Відповідне рішення Північний апеляційний господарський суд ухвалив 17 вересня за позовом «Банку Альянс» до НЕК «Укренерго» та «Юнайтед Енерджі», залишивши у силі рішення Господарського суду Києва від 17 квітня про визнання гарантії такою, що не підлягає виконанню та визнання припиненим зобов`язання банку.

Апеляційний суд підтвердив висновки інстанції про те, що  НЕК «Укренерго» здійснювало відпуск електроенергії компанії, що перебували у дефолтному стані, що заборонено правилами ринку, затвердженими НКРЕКП, та не вжило необхідних заходів для списання коштів боржника з його рахунку в «Ощадбанку».

«ПрАТ «НЕК «Укренерго» всупереч п. 1.7.5. Правил ринку, на період існування у ТОВ «Юнайтед Енерджі» статусу «дефолтний», не було вжито до боржника таких заходів, а саме, не було зупинено майбутні та скасовано діючі реєстрації двосторонніх договорів щодо продажу електричної енергії, не було встановлено нульовий обсяг продажу електроенергії, не було надіслано кожного робочого дня о 10:30 до уповноваженого банку довідку щодо розміру заборгованості ТОВ «Юнайтед Енерджі» з оплати вартості його небалансів для списання коштів рахунку боржника і спрямування вказаних коштів на погашення його заборгованості», – йдеться у рішенні.

Суд зазначив, що «Укренерго» припинило постачати електроенергію боржнику лише після того, як загальний обсяг заборгованості боржника перевищив суму виданої банківської гарантії.

«Направлення в подальшому вимог банку сукупно вказують на те, що поведінка ПрАТ «НЕК «Укренерго» була недобросовісною, і була спрямована на настання гарантійного випадку з метою отримання від банку виплати грошових коштів за гарантією. Тобто, своєю недобросовісною поведінкою ПрАТ «НЕК «Укренерго» сприяв настанню відкладальної обставини – порушенню боржником основного зобов’язання (збільшенню заборгованості за договором та неможливості виконання ним свого зобов’язання), якою обумовлено настання обов’язку у гаранта, а тому враховуючи положення ч. 4 ст. 212 ЦК України, слід вважати, що передбачена гарантією обставина для виплати банком бенефіціару грошових коштів в рахунок погашення заборгованості ТОВ «Юнайтед Енерджі» за продану йому електроенергію для врегулювання небалансу після набуття ним статусу «дефолтний» є такою, що не настала», – зазначається у рішенні.

Нагадаємо, у березні 2024 року НАБУ оголосило про завершення розслідування за фактами постачання електроенергії НЕК «Укренерго»  ТОВ «Юнайтед Енерджі» та завдання шкоди НЕК «Укренерго» у розмірі 716 млн грн. У липні 2024 року Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ відкрити нове кримінальне провадження, в межах якого встановити причетність до завдання збитків державній компанії її керівника Володимира Кудрицького, звільненого з посади голови НЕК 2 вересня.


Вищий антикорупційний суд (ВАКС) зобов'язав детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ) відкрити кримінальну справу щодо голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького через завдання державі збитків 716 млн грн.

Про це йдеться в рішенні ВАКС від 24 липня, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, що суд зобов’язав Державне бюро розслідувань встановити роль Володимира Кудрицького у справі розкрадання коштів «Укренерго».

Предметом розслідування стане безоплатне постачання електроенергії компанії з орбіти Ігоря Коломойського «Юнайтед Енерджі» у 2022 році.

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
вчора, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
вчора, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50