Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників

17.09.2020, 18:37
Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників

Корупція в Полтавській ОДА, і чи є життя після звільнення та як його облаштувати

Дуже цікаві події відбуваються в благословенній Полтаві, хоч часом їх і намагаються приховати від загалу. Та усе, зрештою, колись стає явним. Ось і в ході дослідження діянь чиновництва Полтавської ОДА ми натрапили на цілу низку неймовірних збігів. Збіги наштовхують нас на певні висновки. 

Так сталося й коли ми вирішили перевірити долю багатостраждального будинку по вулиці Стрітенській, 23 у місті Полтаві.

Колись на цьому місці знаходилась церковноприходська школа Стрітенського храму, в 1960-1980 роках тут містився дитячий кінотеатр «Салют», в останні роки ця будівля належала VAB Банку.

Приміщення по вулиці Стрітенській, 23 у місті Полтаві
Приміщення по вулиці Стрітенській, 23 у місті Полтаві

А далі історія з пам’яткою архітектури місцевого значення – колишньою  церковноприходською школою по вул. Стрітенська, 23 – набула рис детективного жанру, бо виявилася втягнута у шахрайську схему. Будівля належала ПАТ «ВіЕйБі Банк», однак «невстановлені особи» у березні 2018 року незаконно перереєстрували її на приватну компанію.

Далі – цікавіше. Як повідомляли в НБУ, «ВіЕйБі Банк» у червні 2014-го передав будівлю до іпотеки банку. Однак, 27-го березня 2018 року стало відомо (обставини і привід до перевірки НБУ по сей день утаємничені), що пам’ятку архітектури із заставною вартістю понад 24,8 млн. грн. незаконно перереєстрували на приватну фірму – ТОВ «Торговий дім "Делікатеси Київщини"».

При цьому, як зазначали в Національному Банку України, було використано фіктивні печатки і підписи уповноважених осіб, які нібито засвідчували прийом та передачу майна від ПАТ «ВіЕйБі Банк».

У результаті банк втратив право власності на нерухоме майно вартістю 10 млн 786 тис. грн (дуже дивно, адже вартість майна більш ніж у два рази менша за його заставну вартість, котра була визначена при передачі нерухомості до  іпотеки НБУ). Нацбанк же, права якого як іпотекоутримувача були прямо порушені, подав скарги до Міністерства юстиції України. Зокрема, вимагав поновити записи про іпотеку та заборону відчуження будівлі.

На цьому історія ще не добігла кінця.

Слідчим відділом СУ ГУНП в Полтавській області було проводене досудове розслідування по кримінальному провадженню, яке внесене до ЄРДР за № 12018170000000240 від 05.04.2018 року про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України за фактом заволодіння майном ПАТ «ВіЕйБі Банку» шляхом обману та зловживання довірою. Даруйте, але тут і далі нам не уникнути проблем зі сприйняттям юридичної термінології. Будемо спрощувати, де можливо.

Досудовим розслідуванням було виявлено, що невстановлені особи за попередньою змовою групою осіб шляхом підробки документів, а саме: акту-прийому передачі майна - нежитлового приміщення (500 кв. м) за адресою: м. Полтава, вул. Стрітенська, 23 від ПАТ «ВіЕйБі Банк» до ТОВ «Торговий Дім "Делікатеси Київщини"», а також несанкціонованого використання електронного цифрового підпису державного виконавця Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Барвінковському, Борівському, Ізюмському районах та місту управління юстиції в Харківській області, за допомогою якого й були внесені зміни в державних реєстрах Речових прав на нерухоме майно (вид реєстрації - припинення обтяження-арешту нерухомого майна та внесення запису до вказаного реєстру щодо реєстрації права власності за ТОВ «Торговий Дім "Делікатеси Київщини"»), шляхом обману та зловживання довірою заволоділи вказаним приміщенням, яке належить ПАТ «ВіЕйБі Банк» на праві власності, чим заподіяли матеріальну шкоду на суму 10 млн. 786 тис. 394 грн.

29 березня 2018 року ПАТ «ВіЕйБі Банк» з Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Банку стало відомо, що 28 березня 2018 року Державним реєстратором комунального підприємства «Реєстраційно-інвентаризаційна служба» Опішнянської територіальної громади Полтавської області ОСОБА_3 внесено запис № 25475133 про право власності на нежитлову будівлю за адресою: Полтавська область, м. Полтава, вулиця Комсомольська (Стрітенська), будинок 23. Згідно з цим записом власником об'єкту стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "Делікатеси Київщини"» (код ЄДРПОУ 38917462, юридична адреса: м. Київ, вул. Генерала Наумова, 3).

За інформацією слідства, жодних рішень щодо відчуження нежитлової будівлі за адресою: м. Полтава, вулиця Комсомольська (Стрітенська), 23, банком не приймалося.

Як було встановлено слідством, підставою для переходу права власності став підроблений Акт прийому-передачі майна від ПАТ «ВіЕйБі Банк» товариству «Торговий дім "Делікатеси Київщини"». Так, печатка Банку на вказаному акті навіть візуально не відповідала справжній печатці ПАТ «ВіЕйБі Банк», а підпис уповноваженої особи Фонду ОСОБА_4 є підробленим. Службою безпеки Банку з'ясовано, що особою, яка представляла TOB «Торговий дім "Делікатеси Київщини"» в реєстраційній службі та подавала підроблені документи є ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 (код НОМЕР_1), яка діяла на підставі довіреності, виданої керівником цього TOB ОСОБА_6.

Атож, злочинці «нагріли» банк на 10 млн. 786 тис. гривень.

В рамках даного кримінального провадження 05.04.2018 на адресу СУ ГУНП в Полтавській області надійшов цивільний позов від ПАТ «ВіЕйБі Банк» на суму 10 млн. 786 тис. 393 грн. 96 коп.

Надалі слідством було встановлено, що підставою для переходу права власності став підроблений Акт прийому-передачі майна від ПАТ «ВіЕйБі Банк» товариству «Торговий дім "Делікатеси Київщини"». Так, підробку печатки Банку  і підпису уповноваженої особи Фонду ОСОБА_6 на вказаному акті можна виявити навіть неозброєним, але незаангажованим оком. Службою безпеки Банку було з'ясовано, що особою, яка представляла TOB «Торговий дім "Делікатеси Київщини"» в реєстраційній службі та подавала підроблені документи, є ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 (код НОМЕР_1), котра діяла на підставі довіреності, виданої керівником цього TOB ОСОБА_8, та здійснювала  перерахунок грошових коштів за послугу щодо переоформлення приміщення по вул. Стрітенській, 23, м. Полтави на розрахунковий рахунок №26005012041899 в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, який належить КП «Реєстраційно-інвентаризаційна служба» Опішнянської територіальної громади. 

Надалі Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації було проведено перевірки за скаргою НБУ. На їх підставі було складено висновок та видано Наказ №1419/5 від 05.05.2018 «Про скасування рішень про державну реєстрацію прав та обтяжень», а також наказу №1419/5 від 05.05.2018 «Про скасування рішень про державну реєстрацію прав та обтяжень».

15 липня 2019 року до суду було подано клопотання власника майна Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» (ПАТ «ВіЕйБі Банк») в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ВіЕйБі Банк» Матвійчука О.Ю. про скасування арешту майна в порядку ст. 174 КПК України у кримінальному провадженні № 12018170000000240 від 05.04.2018 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України. Ухвалою суду від 07 серпня 2019 року дане клопотання було задоволено.

З даної ухвали ми дізнаємося, що Банком були проведені торги з продажу цього об’єкту нерухомості і визначено їх переможця, який здобув право на укладення договору купівлі-продажу. Проте, угода не може бути укладена до зняття з нерухомого майна вищевказаного арешту. 

Куди в цій ситуації подівся НБУ, в іпотеці якого перебувало приміщення, нам невідомо. Можливо, гроші отримані на аукціоні були направлені на погашення заборгованості перед НБУ, проте представники Національного Банку України під час розгляду питання не були залучені в якості третьої сторони з самостійними вимогами щодо предмета спору.

Дивує те, що слідчий  СУ ГУНП в Полтавській області не з’явився до суду під час розгляду клопотання, не надходило й жодних заперечень від слідства.

3 жовтня 2019 року суд ухвалив продовжити терміни досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.04.2018 за №12018170000000240 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України та ч. 2 ст.361 КК України на дванадцять місяців.

З останньої ухвали в даному кримінальному провадженні, датованої 7 жовтня 2019 року, дізнаємося про призначення судової економічної експертизи у цьому кримінальному провадженні.

Експертиза мала відповісти на запитання: яка сума матеріальних збитків заподіяна ПАТ «ВіЕйБі Банк» станом на 29.03.2018 у зв'язку з відчуженням ТОВ «ТД "Делікатеси Київщини"» нежитлової будівлі, розташованої за адресою: м. Полтава, вул. Стрітенська, 23, на підставі підробленого протоколу №27/03 позачергових загальних зборів учасників ТОВ «ТД "Делікатеси Київщини"» від 27.03.2018 та безпідставного акту прийому-передачі від 27.03.2018, державна реєстрація права власності за якими скасована на підставі наказу Мінюсту №1419/5 від 05.05.2018, з урахуванням вартості, визначеної висновком судової оціночно-будівельної та будівельно-технічної експертизи №1099/1100 від 19.10.2018?

Після призначення експертизи майже рік по даній справі відсутні будь-які процесуальні документи. Детектив? І не кажіть.
    
Новий власник багатостраждальної будівлі
    
Із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно нам стало відомо, що новим власником будівлі по вул. Стрітенській, 23 в місті Полтаві стає ТОВ «СКС КРС». Зареєстровано право власності було 19 вересня 2019 року на підставі договору купівлі-продажу.

Ця компанія зареєстрована в місті Лубни Полтавської області. Власником ТОВ «СКС КРС» (зі статутним капіталом в… 100 грн.) є полтавець Юрій Коваленко. ТОВ «СКС КРС» займається ремонтом і технічним обслуговуванням машин і устаткування промислового призначення (основний вид економічної діяльності).

У 2017-2019 рр. підприємство було учасником 27 закупівельних процедур АТ «Укргазвидобування» в Полтавській області на загальну суму 810 мільйонів гривень. За три роки АТ «Укргазвидобування» уклало з ТОВ «СКС КРС» три договори на загальну суму майже 110 мільйонів гривень.

Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_3

Слід зазначити, що ТОВ «СКС КРС» тісно пов’язане з ТОВ «ЦЗЕНЕН УКРАЇНА НАФТОМАШ». В період 2016-2017 років керівником ТОВ останнього був Станіслав Миколайович Назаренко, котрий також є й керівником ТОВ «СКС КРС».

Засновниками ТОВ «ЦЗЕНЕН УКРАЇНА НАФТОМАШ» майже в рівних долях є Василь Миколайович Жовковський та громадянин Китаю Лу Пен. Як і ТОВ «СКС КРС», ТОВ «ЦЗЕНЕН УКРАЇНА НАФТОМАШ» надає послуги у нафто-газовій сфері, і в період 2019-2020 років АТ «Укргазвидобування» скористалося його послугами на півтора мільйони гривень. Підприємство взяло участь всього у 12 закупівельних процедурах «Укргазвидобування» на загальну суму 80 мільйонів гривень та підписало два контракти.

Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_5

Повертаючись до ТОВ «СКС КРС», слід зазначити, що підприємство часто ставало фігурантом кримінальних проваджень та об'єктом пильної уваги правоохоронних органів.

Зокрема, у провадженні СВ ВП №1 Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області знаходилися матеріали кримінального провадження №420171700000000258 від 02.08.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

В ході досудового розслідування було встановлено, що посадові особи ГПУ «Полтавагазвидобування» здійснюють систематичне розкрадання бюджетних коштів шляхом проведення фіктивних тендерних закупівель, тобто надаючи перевагу підконтрольним підприємствам ТОВ «СКС КРС», ТОВ «Бурова енергетична компанія «Технікс», ПП «Українська сервісна бурова компанія-1», ТОВ «Спецмехсервіс» та іншим. Водночас посадовці газопромислового підприємства здійснюють розкрадання газового конденсату та нафти з підпорядкованих промислів на території Полтавської та Харківської області.

Проте, дивним чином дане кримінальне провадження нічим не закінчилося. Суди відмовили слідчим у наданні доступу до банківських рахунків підприємств, які фігурували в кримінальному провадженні, і після цього жодних процесуальних документів в рамках даного кримінального провадження ми не знаходимо. 

Також слід зазначити, що власник ТОВ «СКС КРС» в 2015 році потрапляв в поле зору управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області та підозрювався в ухиленні від сплати податків, про що свідчить кримінальне провадження №32014170000000053, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.08.2014 року, за ознаками ч.1 ст.212 КК України.

У 2014 році ТОВ «СКС КРС» підозрювалося в організації конвертаційного центру.

СУ УМВС України в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12014170000000162, внесеному в ЄРДР 06.05.14 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України за фактом вчинення службового підроблення службовими особами ТОВ «Буртехнологія» до документації з процедури проведення відкритих торгів та первинної бухгалтерської документації.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Буртехнологія» за попередньою змовою зі службовими особами філії ПАТ «Укргазвидобування», ГПУ «Полтавагазвидобування», ТОВ «Електронбуд-Сервіс», ПВКП «Електропром» та ТОВ «Інтерсфера», всупереч п. 22 ст. 1, ст. 11, 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель»,  ст. 6, 50 З України   «Про захист економічної конкуренції», внесли до тендерної документації завідомо недостовірні відомості щодо відсутності змови з іншим учасником процедури, з метою постачання машин та устаткування для добувної промисловості, штучно завищивши вартість предмету постачання, а також вносили та продовжують вносити завідомо неправдиві відомості до первинних бухгалтерських документів та податкової звітності, а саме декларацій з ПДВ, вказуючи при цьому недостовірні відомості щодо виконання робіт, постачання товарів та їх обсяг підконтрольними установами - суб'єктами господарювання ТОВ «Оптібур», ТОВ «СКС КРС», яким вказані кошти безпідставно перераховувались та останніми переводилися у готівку.

Досить дивним виглядає і той факт, що підприємству постійно, упродовж більш ніж 10 років, вдається уникати проблем з правоохоронними органами та навіть ті кримінальні провадження, які були все ж таки внесені в ЄРДР, нічим не закінчуються, а підприємство продовжує виідно співпрацювати з «Укргазвидобуванням». Про реноме одного з найкорумпованіших державних підприємств в Україні годі говорити. Хіба що слід згадати тисячі кримінальних проваджень, фігурантами яких стало «Укргазвидобування» за роки свого існування, та пачки доларів, які вилітали з вікон головного офісу підприємства під час проведення обшуків.

За інформацією, отриманою нами в ході журналістського розслідування і яка потребує детальнішої перевірки, приміщення по вулиці Стрітенській, 23 в місті Полтаві, яке зареєстроване на ТОВ «СКС КРС» фактично належить Валерію Головку, котрий разом з Тимофієм Голбаном вирішили відкрити в цьому приміщенні ресторан «Головка Чорноморка», в якому Валерій Головко певно, буде реалізувати «Ризькі шпроти», отримані ним в якості хабаря від Альберта Уварова. 

Панове, з вашого дозволу ставимо примітку «18+» і робимо трохи ненормативне уточнення щодо вірогідної назви майбутнього харчоблоку на Стрітенській. Так-так, ви не помиляєтесь, полтавці – саме змістова тотожність «Головкá» і «Голὀвки» навіюють порівняння з чоловічим генітальним атрибутом. Ще раз перепрошуємо, але з пісні «голὀвки» не викинеш.

Слід зазначити, що Валерій Головко та Тимофій Голбан не дуже страждають від кричущого викриття їхнього кримінального буття і без зайвих тріхів-мніхів будують ресторан в самому центрі міста. Вочевидь, і за гроші,  вкрадені ними з державного бюджету у часи управління областю, гроші, вкрадені у дітей, пенсіонерів, соціально незахищених верств населення та у нас з вами. Для здачі ресторану в обумовлені терміни Головко навіть перекрив рух вулицею.

Автомобіль, на якому пересувається Головко, навпроди майбутнього ресторану
Автомобіль, на якому пересувається Головко, навпроти майбутнього ресторану
Автомобіль належить одному з підприємств
Автомобіль належить одному з підприємств "Групи родини Головко"
Фото:You Control

Можна було б припустити, що Валерій Анатолійович назве свій ресторан «Хамон» на честь шматка висококалорійного хабаря, отриманого разом зі шпротами і айфонами від пана Уварова. Але однозначно престижніший за чиюсь «головку» тренд «Хамон» навпроти майбутнього ресторану вже застовбили власники винного магазину, нещодавно відкритого по вул. Стрітенській, 22 в м. Полтаві.

Крім того, очільник поліції Полтавщини Іван Вигівський отримав, за інформацією правоохоронців, 5 мільйонів гривень за безперспективність кримінальних справ по Головку. Вигівський забороняє слідчим розслідувати справу по вкраденому, за підробленими документами, майну (будівлі майбутнього ресторану). Вигівський — кінь психічнохворого Киви. Беззастережно виконує усі його вказівки.

Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_11

За інформацією, отриманою нами в ході журналістського розслідування, Іван Вигівський на лиманах Миколаївщини має чималий незаконний промисел з вилову риби, та буде постачати бичків в ресторан «Головка Чорноморка», а теличок будуть поставляти інші.

Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_13

До речі, якщо вже ми згадали будівлю навпроти новозведеного ресторану, слід зазначити, що в будинку по вул. Стрітенській, 22 чимало метрів нерухомості має сім’я вірного соратника Валерія Головка Тимофія Голбана. 

Ну, це таке – збіг, і спробуй довести, що #їхтамє.  

Як «збігом», встановленим в рамках журналістського розслідування, є й комерційна нерухомість дружини Голбана – Олени Різниченко – у цьому ж будинку.  

У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно пані Олена Різниченко з 23 березня 2019 року названа власницею нежитлового приміщення № 2 по вул. Стрітенській, 22 в місті Полтаві загальною площею 13,9 кв. м. Придбано дану нерухомість було у ТОВ «СКАЙ ІНЖИНІРІНГ КОМПАНІ».

Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_15
Та ці нещасні квадрати далеко не вся нерухомість, якою володіє сім’я Голбанів в цьому будинку.
Як нам вдалося встановити, більшу частину нерухомості Тимофій Голбан зареєстрував на свою тещу Світлану Різниченко. За даними з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Світлана Борисівна Різниченко має у власності куди солідніші квадратні метри:
- квартиру № 25 по вул. Стрітенській, 22 у м. Полтаві, загальною площею 127,6 кв. м. (право власності оформлено 08.05.2020 року відповідно до договору про участь у Фонді фінансування будівництва від 27.03.2019 року, укладеного з ФК «Олімпія»);
Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_17

- квартиру № 4 по вул. Стрітенській, 22 у м. Полтаві, загальною площею 75,3 кв. м. (право власності оформлено 07.12.2017 року відповідно до договору про участь у Фонді фінансування будівництва від 07.11.2017 року, укладеного з ФК «Олімпія»);

Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_19

- квартиру № 24 по вул. Стрітенській, 22 у м. Полтаві, загальною площею 74 кв. м. (право власності оформлено 31.10.2017 року відповідно до договору про участь у Фонді фінансування будівництва від 27.03.2019 року, укладеного з ФК «Олімпія»);

Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_21

- машиномісце № 9  по вул. Стрітенській, 22 у м. Полтаві, загальною площею 19,6 кв. м. (право власності оформлено 31.10.2017 року відповідно до договору купівлі-продажу майнових прав від 10.10.2017 року, укладеного з ТОВ «СНМК-69»);

Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_23

- машиномісце № 22  по вул. Стрітенській, 22 у м. Полтаві, загальною площею 21,3 кв. м. (право власності оформлено 17.11.2017 року відповідно до договору купівлі-продажу майнових прав від 07.11.2017 року, укладеного з ТОВ «СНМК-69»).

Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_25

Ситуація із нерухомістю родини Голбанів неоднозначна лише для кобищанських лохів. 

Чому дружина Тимофія Тимофійовича за останній час зареєструвала на себе лише одне нежитлове приміщення, а ось теща стала власницею трьох квартир та двох машиномісць в одному будинку, має просте як хвіртка пояснення. Кришталевої чистоти совісний чиновник Тимофій Тимофійович просто соромився показати у своїй декларації держслужбовця усе наявне майно, придбане ним за останні кілька років. Для декларації вистачало й житлового будинку площею 223,2 кв. м. з присадибною ділянкою у місті Полтаві, придбаного у вересні 2019 року.

Ми вважаємо, що НАЗК має усі підстави для перевірки майнового стану Тимофія Тимофійовича та його родини на предмет приховування статків, адже навіть неозброєним оком видно, що вартість нерухомості родини Тимофія Голбана не відповідає рівню спільних доходів. Ми не можемо стверджувати, що все це було придбано за гроші Тимофія Голбана, адже його дружина Олена Різниченко досі перебуває на державній службі — очолює Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, та могла не втриматися і прийняти запропоновану їй неправомірну вигоду. 

Слід згадати і сумну історію з надмірною любов'ю родини Голбанів (особливо Олени Різниченко) до криптовалюти. Тоді чиновницька родина різко збільшила свої грошові заощадження та стрімко їх втратила.

Знецінення криптовалюти Голбанів
Знецінення криптовалюти Голбанів

Крім того, непрямим підтвердженням наших здогадок може бути й придбання тещею Голбана двох паркомісць у будинку по вул. Стрітенській, 22. Та й те, не на вулиці ж Голбанам паркувати BMW та Renault Kangoo, зазначені держслужбовцем у деклараціях. Та й окрім задекларованого автомобіля, Тимофію Тимофійовичу є на чому їздиди. Останнім часом його помічають на новенькому Volkswagen Touareg (стара звичка, з часів перебування у владі).

Volkswagen Touareg на якому пересувається Голбан
Volkswagen Touareg на якому пересувається Голбан

Також слід звернути увагу й на ще одного фігуранта корупційної справи в Полтавській ОДА, котрий тісно пов’язаний з Голбаном та Головком. Так, саме на колишнього першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького – цей пан хутко зник з ОДА після корупційного скандалу, героєм якого він був разом з Голбаном та Головком.

У нашому попередньому розслідуванні ми вже згадували про те, що після   виявлення журналістами зв’язків цього чиновника з Уваровим, Пісоцький спішно почав обрубувати кримінальні кінці. Зокрема, квартиру, яка його пов’язувала з Уваровим, переоформив на свою матір, зробив неньці подарунок. Тут є й детективний елемент, бо Пісоцький придбав квартиру в цьому будинку ще у 2015-му році, за два роки до того, як нібито, за матеріалами справи, почав вимагати хабарі в Альберта Уварова. 

У нас вже тоді виникала низка питань щодо підозрілого договору дарування: навіщо було ховати «чисту» квартиру? Чи така вона «чиста»?

Питання і надалі залишаються, адже квартира, котра зникла з декларації чиновника, знаходиться в елітному житловому комплексі в самому середмісті, Андрій Анатолійович зробив там шикарний ремонт за чималі кошти і її фігурування в декларації могло б привернути увагу антикорупційних органів.

Ремонтні роботи в квартирі Андрія Пісоцького
Ремонтні роботи в квартирі Андрія Пісоцького
Ремонтні роботи в квартирі Андрія Пісоцького
Ремонтні роботи в квартирі Андрія Пісоцького

Найцікавіше, ремонт у квартирі робили разом з "освоєнням" майже 50 мільйонів гривень під ремонт аеропорту, впевнені, що частина цих коштів була закатана в підлогу.

Хоча, вивчаючи декларацію чиновника перед звільненням (декларацію після звільнення він не подав), ми й так знайшли чимало цікавих фактів. Питання у нас лише одне: чому ці факти вперто не помічають НАБУ, САП та НАЗК? Чим займаються антикорупційні органи окрім тактичних розбірок між собою?

Відкривши декларацію колишнього чиновника Полтавської ОДА пана Пісоцького, ми одразу помічаємо низку ризик-факторів, які були визначені системою декларування : 
- активи в 10+ разів перевищують доходи (тут Андрій Анатолійович демонструє схильність до наслідування методів свого ідейного наставника Валерія Головка);
- є «люксові» авто (невід'ємний атрибут будь-якого ТОР-чиновника «з великої дороги»);
- є нерухомість за кордоном (ну, а чому б і не прикупити, «воно ж їсти не просить»?!);
- член сім’ї не надає інформації (стандартна практика).

Зауважте, що за 2018 рік Андрій Анатолійович задекларував трохи менше ніж 400 000 грн. заробітної плати, отриманої в ОДА.

Все це продовжувалося роками! Але нашим антикорупційним органам забракло часу для проведення перевірки надміру великих статків чиновника!

Бідак Андрій Анатолійович не має власної нерухомості, окрім нежитлового приміщення в місті Полтаві площею 2,8 кв. м (це що – собача будка?). Іншу нерухомість Пісоцький передбачливо зареєстрував на дружину, котра останні кілька років декларувала доходи на рівні 50-60 тисяч гривень. Щоправда, у 2017 році дружина Пісоцького отримала в подарунок 400 000 гривень від щедрот свекра Пісоцького-старшого. Ну, є ще куплене по оказії в 2012 році Оленою Пісоцькою люксове новеньке авто Lexus RX350 за 640 000 гривень — немалі кошти навіть на золотобатонні азарівські часи.

До речі, є у Пісоцьких й нерухомість за кордоном, як же без неї сьогодні державному службовцю? Засміють. Звісно, ретельно приховувана з 2008 року, певно, з патріотичних міркувань, квартира десь у глибинах країни-агресора теж належить дружині чиновника.  

Крім того, Олена Пісоцька декларує два незавершених будівництва в м. Полтаві, які належать ТОВ «Сучасний дім» і вказує, що ці об'єкти повністю або частково побудовані за її кошти (цікаво за які саме, адже її не вельми великі заробітки викличуть сміх у пристойній компанії на лавці біля «Сучасного дому»).

Корупційні схеми та безхмарне життя колишніх ТОР-чиновників_35

Підсумовуємо: Андрій Пісоцький впевнено зазіхає на славу Остапа Сулеймана Берта Марія Бендер-бея. Апробовані полтавським нуворишем схеми приховування доходів зробили б честь і великому махінатору: квартиру дарує мамі, тато обдаровує невістку, а сам Андрій Анатолійович позиціонує себе святим аскетом у псячій будці. 

І це ще не все, таки муляють нам чужі гроші. Виявляється, Андрій Пісоцький, попри скромну заробітну плату в ОДА, не декларує значні готівкові кошти в іноземній валюті. Зокрема, у 2017 році він задекларував 70 000 $, а в декларації перед звільненням зазначив наявність 50 000 $ готівкою. Однак, плутанина з «капустою» у державного чиновника не викликає цікавості ні у НАЗК, ні у НАБУ, ні у САП.  

Визнаємо, ми вже втомилися звертати увагу правоохоронних та антикорупційних органів на беззаконня, що діється в Полтаві, на фактичний злив справи про корупцію в місцевій облдержадміністрації. Є всі підстави для висновку – справа зливається за все ті ж корупційні гроші. На жаль, але окрім журналістів, це питання більше нікого не цікавить. Поставлені на достатньо хлібні посади, оплачені нашими податками стражі лише байдуже спостерігають за люксовим життям колишніх чиновників, котрі збагатилися за рахунок розкрадання бюджету та отримання хабарів. Тепер вони ходять і посміхаються, розповідаючи про те, що кримінальна справа щодо них скоро буде закрита.

Якщо держава не здатна вплинути на ситуацію, то терпець може увірватися у звичайних громадян. Колись посполитому набридне спостерігати за свавіллям та беззаконням у владі та дивитися на задоволені обличчя голбанів, пісоцьких, головків-головок та їх спільників, котрі тримають народ за баранів.

У Громадян (саме – Громадян) може виникнути справедливе бажання начистити лискучі від хамону і безкарності пики корупціонерів. Як це вже сталося у 2014 році.     

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Політика
НАЗК закрило очі на конфлікт інтересів при захисті дисертації Іриною Салогуб
вчора, 10:05
Кримінал
Експосадовець «Укргазвидобування» Євген Стешенко продовжує ігнорувати виклики НАБУ
27 березня, 17:04
Політика
Родина експрацівника СБУ Герсака під час війни скуповує коштовне майно — розслідування
27 березня, 16:03
Кримінал
Вони намагалися дати 100 тис. дол. хабаря начальнику Сумської міської військової адміністрації
26 березня, 18:54
Кримінал
НАБУ і САП завершили розслідування у справі міського голови Сум
26 березня, 18:30
Кримінал
В рамках даної справи правоохоронці розкрили схему заволодіння електричною енергією «Укренерго». Її вартість склала понад 716 млн гривень.
26 березня, 15:45