Корупційні війни в «Нафтогазі»: нові гравці, старі схеми

На фініші конкурсу з обрання глави правління «Нафтогазу України» у групі з'явилися ознаки внутрішньовидової боротьби.
Зранку 19 березня співробітники СБУ та поліції на вулиці перестріли Олександра Мельника зі служби матеріально-технічного постачання та складської логістики «Укргазвидобування». Йому вручили підозру та, кажуть, відпустили.

Нібито, фахівець наводив псування на угоду щодо закупівлі запасних частин. За чутками, тричі його закляття знімали грошовими знаками. А на четвертий вже покликали інквізиторів.
Мельника вважають людиною директора з комерційних питань «Укргазвидобування» Максима Горбатюка, який, своєю чергою, входить до обойми члена правління НАК «Нафтогаз України» Василя Володіна.
До речі, у цих хлопців у травні 2024 року під час обшуків позабирали мобільні телефони.
Володін залишається товаришем Олексія Чернишова — Себастьяна Перейри сучасності та розглядається як претендент на посаду керівника «Нафтогазу».
Не виключно, що візит правоохоронців до Мельника став логічним продовженням політики в.о. голови правління НАК Романа Чумака з централізації влади.
Через зміну штатного розпису пана Горбатюка нещодавно позбавили можливості напряму впливати на закупівлі. Близьку до нього керівницю відповідної служби Любов Дикун замінили на людину Чумака.
Експерти вважають, що таким чином «йде зачистка корупціонерів Чернишова».
Але революційного переходу на прозорі тендери не очікують. Не вірять люди, що щось можна змінити в цій системі.
Як приклад наводять рішення від 17 березня щодо обрання харківської компанії «Вітабуд», ймовірно, з орбіти народного депутата зі «Слуг народу» Олега Бондаренка для вивезення та утилізації бурового шламу на 100 млн грн.
Кажуть, що Роман Чумак не в захваті від подібних схожих на корупційні закупівель. Тому намагатиметься прибрати сумнівну контору та провести інший тендер без визначеного наперед переможця, якщо дозволять. Бо чесний або просто ще не має «своїх контор».