Космічне сміття пошкодило МКС

СВІТ
31.05.2021, 14:05
Космічне сміття пошкодило МКС

Шматок космічного сміття, який не змогли відстежити, пошкодив частину Міжнародної космічної станції, а саме – робототехнічну руку Canadarm2.

Про це повідомляє Science Alert.

Видання зазначає, що Canadarm2 все ще працює, шматок космічного сміття пробив теплову ізоляцію та пошкодив нижню стрілу робототехнічної руки.

Вчені не можуть точно сказати, коли стався цей інцидент. Вперше пошкодження було помічено 12 травня під час планової перевірки обладнання. NASA і Канадське космічне агентство (CSA) працювали разом, щоб отримати докладні зображення та оцінити збиток.

"Попри вплив, результати поточного аналізу показують, що продуктивність руки залишається незмінною. Пошкодження обмежене невеликою частиною стріли та теплової ковдри. Canadarm2 продовжує проводити заплановані операції", — зазначили канадські вчені.

Видання наголошує, що хоча цього разу МКС, схоже, пощастило, проблема космічного сміття посилюється. Минулого року МКС довелося тричі виконати аварійні маневри, щоб уникнути зіткнення з космічним сміттям на висоті близько 400 км.

За даними Європейського космічного агентства, приблизно 130 мільйонів фрагментів антропогенного матеріалу розміром менше міліметра зараз обертаються навколо Землі. Ця оцінка не включає природний космічний пил.

Читайте також:
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35