Космічні туристи з приватної місії Polaris Dawn порушили космічний закон

СВІТ
13.09.2024, 11:05
Космічні туристи з приватної місії Polaris Dawn порушили космічний закон

Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.

Історичний вихід у відкритий космос екіпажу Polaris Dawn, перший у своєму роді для приватних громадян, оповитий не лише тріумфом, але й тінню юридичних суперечок.

Місія, яка транслювалася в прямому ефірі на весь світ, потенційно порушила статтю VI Договору про космічний простір 1967 року, який регулює діяльність неурядових організацій у космосі.

Суть проблеми

Договір покладає відповідальність за будь-яку космічну діяльність на країну походження місії. У випадку Polaris Dawn, керованої американською компанією SpaceX, відповідальність лежить на уряді США.

Проте, Федеральне авіаційне агентство заявило, що їм заборонено видавати правила безпеки для комерційних космічних польотів, створюючи правовий вакуум.

Договір про космічний простір був створений в епоху, коли приватні космічні місії були науковою фантастикою.

Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.

Професор Мішель Хенлон підкреслює, що Договір – це не стільки кодекс законів, скільки набір принципів, спрямованих на збереження миру в космосі. З розвитком приватних космічних місій, включаючи потенційний видобуток корисних копалин на астероїдах та Місяці, необхідність чіткого та актуального законодавства стає все більш нагальною.

Polaris Dawn здійснив сміливий крок у майбутнє приватних космічних подорожей, але також висвітлив недоліки існуючого законодавства. Цей історичний вихід у відкритий космос, можливо, стане каталізатором для створення нових законів, які відповідатимуть реаліям сучасного освоєння космосу.

Читайте також:
Світ
У межах комерційної місії Ax-4 на Міжнародну космічну станцію вперше вилетіли астронавти з Індії, Угорщини та Польщі.
25 червня, 17:25
Життя
Поки що астероїд занадто далеко, щоб його можна було спостерігати, але вчені планують нові дослідження у 2028 році.
14 червня, 12:36
Життя
Життю потрібен час, аби почати помітно впливати на атмосферу. Для цього екзопланета має перебувати у зоні зірки, яка живеться мільярд років.
04 червня, 21:49
Життя
Американський орбітальний інфрачервоний космічний телескоп підтвердив спірне відкриття. Воно зроблене його попередником понад 20 років тому.
30 травня, 20:34
Життя
Науковці переконують, що об’єкт знаходиться саме там, де мала б бути загадкова дев’ята планета.
06 травня, 15:33
Життя
Астрономи стверджують, що екстремальне магнітне поле космічного SGR 0501+4516 надзвичайно сильне. Воно розірве кожен атом всередині людини.
28 квітня, 18:50