Костюк упевнено переграла чинну чемпіонку Вімблдона та вийшла до фіналу турніру в Штутгарті

СПОРТ
20 квітня, 20:20

Українська тенісистка Марта Костюк перемогла чешку Маркету Вондроушову в півфіналі турніру WTA 500 у Штутгарті.

Матч тривав 1 годину 36 хвилин та завершився з рахунком 7:6(2), 6:2. Українка жодного разу не подала навиліт, допустила 6 подвійних помилок та використала 4 з 7 брейк-пойнтів.

Відтак Костюк зрівняла рахунок в очних зустрічах із Вондроушовою — 1:1. Перша відбулась у квітні 2023-го в межах матчу Україна — Чехія у кваліфікації Кубку Біллі Джин Кінг, тоді чинна чемпіонка Вімблдона святкувала перемогу з рахунком 6:2, 6:1.

Як пройшов матч Костюк

• Костюк відіграла два брейкпойнти у першому геймі поєдинку, після чого заволоділа ініціативою та повела 5:1 з двома брейками.
  • Попри комфортну перевагу, Костюк не зуміла з двох спроб подати на матч: Вондроушова відіграла три сетпойнти та перевела партію на тайбрейк. На ньому Марта повернула собі ініціативу, зробила два мінібрейки і забрала сет — 7:2.
  • На початку другої партії Костюк повела з брейком, а за рахунку 3:1 ще раз взяла подачу суперниці. Українка зберегла цю перевагу і реалізувала перший матчпойнт — 6:2.
  • Гра тривала одну годину та 36 хвилин — найкоротший поєдинок для Костюк на турнірі в Штутгарті.

Марта пройшла до свого третього фіналу на рівні WTA: у 2023 році вона тріумфувала в Остіні (хард, категорія WTA 250), обігравши росіянку Варвару Грачову, а в цьому сезоні поступилась британці Кеті Бултер у вирішальному матчі Сан-Дієго (хард, категорія WTA 500). З понеділка Костюк оновить особистий рекорд у світовому рейтингу та буде не нижче 24-ї позиції (попереднім найкращим показником було 26-те місце).

У фіналі на Костюк чекає представниця Казахстану Єлєна Рибакіна (4), яка саме завдала першій ракетці світу Ізі Швьонтек дебютної поразки на ґрунті Штутгарта — 6:3, 4:6, 6:3. Матч відбудеться у неділю, 21 квітня.

За місце у фіналі українки зіграють з лідерками посіву.
05 квітня, 18:12
Українка зіграє з першою ракеткою світу Швьонтек
15 березня, 11:55
Українка поступилася китаянці Цінь Вень Чжен та вибула у півфіналі Australian Open-2024
25 січня, 16:25
Еліна Світоліна знялася з матчу на Australian Open через травму.
22 січня, 10:27
За вихід до чвертьфіналу Ястремська побореться з «нейтральною» росіянкою Вікторією Азарєнкою
20 січня, 10:36