Країна перемігшої корупції
Натомість Марченко верзе про свою перемогу
Рівень корупції в Україні суттєво знизився останнім часом. Під час війни корупція перейшла в "інший формат".
Про це розповів в інтерв’ю "Радіо Свобода" міністр фінансів Сергій Марченко.
"Корупцію в Україні треба розглядати з декількох площин. Я скажу так. Я вже досить досвідчений. Ви ж кажете, що я - "податківець зі стажем". За 20 років, за які я розумію процеси в цій країні, рівень корупції зараз найменший, який є. Можливо, в деяких секторах він залишився досить високим. Але в принципі в цілому по системі", - сказав він.
"Тобто корупція як явище зараз повністю під суспільним моніторингом. Дуже важко робити ті речі, які робив, умовно кажучи, в період Януковича. У нас немає збагачення, у нас немає міністерських посад, на яких у нас стають олігархами. Може це бути аргументом? Може? Може", - розповів міністр.
Як зазначив Марченко, те, що роблять суспільні організації, розголос, робота НАЗК, НАБУ, інших дають свій ефект.
"З певним запізненням, але ефект є. І партнери це також розуміють. Вони готові прийняти, що у нас може бути корупція. Тому що ніхто не скаже, що от у нас війна і корупція закінчилася. Тому що корупція, можливо, перейшла в інший формат під час війни", - сказав він.
Коментуючи численні публікації про корупцію в Міноборони, Марченко заявив: "Є питання до кожного з секторів, в тому числі і до сектору оборони. На жаль".
Останнє опитування НБУ топменеджерів фінансових установ суттєво змінило перелік основних джерел ризиків у фінансовому секторі.
Разом з тим, фактор корупції, діяльності правоохоронних органів та судової системи наразі повернувся на друге місце серед провідних ризиків (77%).
Респонденти також зазначали про підвищення за останні пів року ризиків неналежного захисту прав кредиторів та інвесторів, якості людського капіталу у фінсекторі, а також політичної та соціальної ситуації в країні.
Опитування проводилося з 11 до 24 травня 2023 року. Участь у ньому взяли керівники 22 банків, десяти страхових та трьох інвестиційних компаній. Представлені результати ґрунтуються на отриманих відповідях респондентів і можуть не збігатися з оцінкою ризиків фінансової системи Національним банком України.
"Останній Бастіон" нагадує читачам, що вчора на хабарі спіймали "Слугу коломийського народу"Анатолія Гунька, а саме на отриманні першого траншу у 85 тисяч доларів за вирішення питання передачі державних земель підприємцю в оренду.
Прикметно, що Анатолій Гунько очолював у Верховній Раді комісію з питань розслідування фактів корупції.
А міністр фінансів Марченко продовжує розповідати байки про суттєве зниження рівня корупції в Україні.
Нагадаємо, що на безпековій конференції у Мюнхені актор, який грає роль президента України, вчергове збрехав європейським високопосадовцям та європейській спільноті, вказавши про відсутність "глибинної" корупції в Україні.
Це не вперше Зеленський заявляв про "подолання корупції" в Україні.
Про це він сказав у своєму виступі на Bloomberg New Economy Forum, де світові лідери цьогоріч обговорюють теми війни в Україні, загрози продовольчої кризи, тотальну інфляцію.
Одним із факторів, що сприяв зниженню цього показника, Зеленський назвав від'їзд з країни через бойові дії багатьох корупціонерів.
Щоправда, виїхали вони, за словами Зеленського, разом із вкраденими грошима. Як і його батьки, котрі після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну переїхали до Ізраїлю.