Created with Sketch.

Кремль планує зменшити інтенсивність війни до рівня 2014-2021 років

16.02.2023, 19:44

Якщо Росія покаже слабкість, Захід може розцінити це як підґрунтя для перемовин. І саме він найбільше від них виграє.

Про новий російський наступ сказано багато. Але що як ми спробуємо зазирнути за його горизонт і зробимо припущення про те, що Росія робитиме далі?

Щó, як після вигризання решти території Донбасу надвисокою ціною – якщо це їм вдасться – росіяни оголосять перемогу? А затим вони перейдуть до стратегічної оборони й берегтимуть ресурси, а інтенсивність війни знизиться до рівня 2014-2021 років.

Щó робитиме Україна і, що ще важливіше, робитиме колективний Захід? Спробуємо викласти кілька міркувань у зв'язку із цим:

Ми досі у процесі формування нашого ударного кулака. Тому ймовірний максимум на цей рік – одна наступальна операція.

А відтак – швидко допомагати нам повертати території, тим самим щораз сильніше втягуючись у війну, що загрожує ядерною конфронтацією. Навіщо, якщо Владімір Путін зупинився, а Україні треба більше ресурсів саме на відновлення?

І це справді ймовірна перспектива.

Адже Захід і без того дотримує найдешевшого для себе варіанту і не йде va banque в Україні. Тому може вхопитися за шанс стабілізації лінії фронту і корейського сценарію.

Такі розбіжності цілком можуть відобразитися і на досягненні реальної, а не лише "фактичної", інтеграції в НАТО. Сценарій цілком правдоподібний.

І саме він найбільше від них виграє. Це для розуміння, що навіть призупинення бойових дій у найближчий час теж несе свої ризики, а такі призупинення часто трапляються в довготривалих війнах.

Читайте також
Як би нам не хотілося, але росія не розвалиться швидко
Опінії
Чи вистачить ворогу сил підійти впритул до Салтівки? Ні!
Опінії
Примарні перспективи росії від Foreign Affairs
Світ
РФ може програти війну в Україні — китайський професор
Світ
Шанси застосування росією ядерної зброї зростають
Війна
Наступною ціллю Кремля є Молдова — The Wall Street Journal
Війна