Кримський «в'язень Кремля» Бессарабов звернувся до держсекретаря США Блінкена: «Ми майже забуті»

Опінії
05 травня, 17:37
Кримський «в'язень Кремля» Бессарабов звернувся до держсекретаря США Блінкена: «Ми майже забуті»

Засуджений російськими терористами у справі «українських диверсантів» Олексій Бессарабов звернувся до держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Засуджений у Криму фігурант «справи «українських диверсантів»​

Мене звуть Олексій Бессарабов. Я ‒ громадянин України. Я ‒ один із більш ніж сотні громадян України, які були арештовані ФСБ Росії в окупованому Криму та засуджені до тривалих термінів позбавлення волі за сфальсифікованими справами «терористів», «екстремістів», «шпигунів» і «диверсантів».

Незважаючи на те, що моє ім'я, як імена десятків інших політичних в'язнів, є у списках таких правозахисних організацій, як Freedom House, «Меморіал», ми майже забуті. Про нас пам'ятають тільки наші рідні, друзі, колеги з роботи.

Ми забуті, тому що проблематика Криму не обговорюється ні в «нормандському форматі», ні в Мінських переговорах. Ці формати стосуються тільки окупованої Донеччини. Але не Криму. Олег Сенцов уже на свободі, але «список Сенцова» залишився, навіть більше, він постійно поповнюється новими іменами арештантів.

Наші імена фігурують в останні роки тільки в резолюціях Європейського парламенту, і про нас пам'ятає Постійна місія США в ОБСЄ, за що окрема вдячність Сполученим Штатам.

Ми, політв'язні, знаючи про підготовку зустрічей із президентом України, а потім і президента США з російським президентом, вважаємо, що основною має бути тема безумовного звільнення незаконно утримуваних Росією осіб з колоній на території РФ та Криму. Це не питання політики, це питання відновлення мінімального рівня довіри, честі та моралі лідерів націй ХХI століття.

Приклади цього є. Зокрема, це досвід США у вирішенні афганського конфлікту, де був реалізований принцип: спочатку взаємне звільнення осіб у форматі «всіх на всіх», і лише потім політичне врегулювання. Сторони ‒ й афганська влада, і таліби ‒ лише за декілька місяців після досягнення домовленостей змогли здійснити обмін за формулою «всіх на всіх» близько 6 тисяч осіб. У разі російсько-українського конфлікту проводяться лише часткові звільнення, останнє з яких було у 2019 році й стосувалося тільки Донбасу, але не Криму.

З 14-річного терміну ув'язнення за сфальсифікованою «справою «українських диверсантів» я вже 4,5 роки позбавлений волі. Є ті, хто вже сьомий рік в ув'язненні, є ті, кого заарештували минулого місяця.

Нам залишається тільки вірити, що за наявності політичної волі під впливом США ми зможемо вийти на свободу.

Олексій Бессарабов, засуджений у Криму фігурант «справи «українських диверсантів»​

Читайте також:
Під Мінськом будують великий концтабір для політичних в'язнів.
05 серпня, 19:40
На сьогодні доля Тимура Тумгоєва, якого уряд Петра Порошенка таємно видав путінському режиму, знаходиться у руках каральних органів РФ.
09 липня, 10:15
Вчора дружина затриманого в Криму журналіста Владислава Єсипенка влаштувала одиночний пікет під Офісом президента
08 липня, 17:30
Він був затриманий разом із Сенцовим і сидів в Магадані, Москві та Батайську.
07 травня, 19:50
Пам'ятайте про політв'язнів в Криму
04 березня, 17:35