Криваві протести у Сенегалі
Щонайменше 16 загиблих під час протестів у Сенегалі після винесення вироку лідеру опозиції.
Багато протестувальників отримали поранення під час зіткнень із силами безпеки, які тривають третій день після винесення вироку Сонько, який користується широкою підтримкою серед сенегальської молоді. Він був звільнений від звинувачень у зґвалтуванні, але в четвер визнаний винним у розбещенні молодих людей, що згідно з кримінальним кодексом країни є «аморальною поведінкою» стосовно особи, молодшої 21 року.
Його прихильники кажуть, що вирок був політично мотивованим, оскільки Сонко кидає виклик уряду президента Макі Солла на майбутніх виборах наступного року.
48-річний Сонко був відсутній під час винесення рішення та залишався вдома, але міг бути заарештований у будь-який момент після винесення вироку, повідомило міністерство юстиції. Якщо вирок залишить без змін, це може поставити під загрозу його шанси балотуватися на президентських виборах наступного року. Сонько, колишній податковий інспектор, який посів третє місце з 15% голосів на президентських виборах 2019 року, може оскаржити рішення протягом 15 днів.
Понад 500 людей були заарештовані, заявив директор громадської безпеки Сенегалу Ібрагіма Діоп у телезверненні ввечері в неділю. За його словами, серед них були неповнолітні та іноземці.
«Люди, затримані під час цих подій, в основному озброєні та небезпечні особи», — сказав Діоп, додавши, що деякі з заарештованих мали при собі ножі, вогнепальну зброю та коктейлі Молотова.
Міністр внутрішніх справ Антуан Фелікс Абдулайє Діом заявив на пресконференції, що соціальні мережі та додатки для обміну повідомленнями були вимкнені, щоб «обмежити фейкові новини».
Політична партія Сонко, Патріоти Сенегалу (PASTEF), засудила придушення протестувальників, описавши це як «вбивчу репресію» з боку сенегальських сил безпеки. Сенегальське відділення Amnesty International закликало владу розслідувати загибель протестувальників.