Посмак чак-чаку: саміт БРІКС у Казані залишив безліч питань без відповідей

ПОЛІТИКА
27.10.2024, 11:45
Посмак чак-чаку: саміт БРІКС у Казані залишив безліч питань без відповідей
Фото: Foreign Policy

Якби не хотілося кремлівському узурпатору показати Заходу «кузькіну мать», йому це не вдалося. Партнерам з «глобального Півдня байдуже».

До такого висновку рівночасно дійшли у виданнях China Daily та Bloomberg, оприлюднивши на позір схожі огляди зустрічі керманичів 36 країн в окупованій росіянами столиці Татарстану. Головним результатом стало поліпшення відносин КНР з Індією напередодні можливого повернення Дональда Трампа у Білий дім.

За минулий місяць Пекін виявив надзвичайну турботу, намагаючись врегулювати чи покращити зв'язки із більшістю недружніх йому країн. Нью-Делі — перша столиця у такому списку країн, з яким Сі Цзіньпін воліє торгувати, ніж ворогувати за прикладом свого васала путіна.

Проведення саміту БРІКС може створити враження, що сама подія була противагою світовому порядку, який поки очолює США. Але, як доводить підсумкове казанське комюніке, — власне реформи, а не повалення глобальної системи воліють реалізувати майже всі члени БРІКС, за виключенням РФ.

Всупереч усім західним залякуванням, що китайський диктатор хоче кинути виклик світовому порядку денному, його бачення справедливішої перебудови планети не передбачає конфронтації. Дарма, що його кремлівський бункерний васал цього ніяк не затямить собі.

Сенс БРІКС у тому, що цей переважно торгово-бізнесовий (промисловий і сільськогосподарський) блок дає більше можливостей економікам, що розвиваються, брати участь у глобальному управлінні, а не в тому, що ці країни об'єднують зусилля для повалення багатополярного світу. Побудувати абсолютно новий на основі агресії намагається Москва за прямої підтримки Пхеньяна з Тегераном.

На думку товариша Сі, провідна (і єдина) мета БРІКС — об'єднати широкий «глобальний Південь» для загального процвітання та безпеки, а не створювати інструмент блокової конфронтації. Тому Пекін простягнув руку миру Нью-Делі, пропонуючи залагодити багаторічний прикордонний конфлікт.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Індії заявив, що «БРІКС не повинен проєктувати себе як альтернативу глобальним організаціям й уникати конфронтації зі США. Ми маємо бути обережними, щоби ця організація не набула іміджу аналога НАТО».

Нарендра Моді нелегко знайти баланс між відносинами із РФ, від якої Індія залежить у плані дешевих вуглеводнів, та США. Америка добровільно за валюту надає доступ до передових технологій для розвитку виробництва та створення нових робочих місць у південноазійській країні.

У той час як інші країни горезвісного «глобального Півдня» вишиковуються у чергу на вступ до БРІКС, прем'єр Моді дав зрозуміти, що вони готові приєднати їх як «країн-партнерів», а не повноправних членів. Тому була заблокована заявка Туреччини, яку відразу ж спробували спростувати в Анкарі.

Опріч того, у казанській декларації саміту лідерів БРІКС особливо відзначається занепокоєння із приводу конфліктів, що тривають в Україні та Палестині. Звісно, що у першому випадку свідомо не названо агресора, у другому ж — цілком справедливо затавровано хижі наміри Ізраїлю.

Країни-учасниці підтвердили своє «серйозне занепокоєння» гуманітарною кризою на окупованій палестинській території, посилаючись на ескалацію насильства у смузі Ґази та на Західному березі річки Йордан через «ізраїльський військовий наступ». Однак розв'язати цю проблему ніхто поки не здатен через усім відомі причини.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, як генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Ґутерриш також приїхав до Казані до своїх грошовитих панів — диктаторів путіна й Сі Цзіньпіна на уклін. Цим самим він наплював на всі норми, правила те етикет.

Читайте також:
Мистецтво
Майже 60 різножанрових полотен від 7 митців Полтавського краю представлені в експозиції. Відвідати можна і варто до кінця жовтня.
27.10.2024, 07:09
Історія
У четвер, 10 жовтня, у Білій Церкві відбудеться захід присвячений історичній та технічній пам'ятці - водогону Даміловського
09.10.2024, 22:00
Політика
Держаний університет імені Миколи Гоголя став справжнім осердям фіно-угорського руху. Тут відчувається нагальна потреба дезінтеграції РФ.
02.06.2024, 14:57
Історія
Нащадки борців за волю України часів Другої світової війни пам'ятають, яка ціна заплачена за наше життя. Патріотизм виховується змалечку.
02.06.2024, 10:24
Спорт
Спортивна подія відбулася 16-17 лютого. Участь у змаганні взяли представники 19 команд у віці 14-15 років із чотирьох областей.
22.02.2024, 06:09
Полтава
Полтавщина — самобутній край, де крім літературної спадщини Івана Котляревського і галушок є маловідомі широкому загалові народні традиції.
16.01.2024, 21:37