"Ворскла" пропустила 4 м'ячі від "Шахтаря". Матч-відповідь - тільки формальність

ПОЛТАВА
02.03.2016, 22:10

У першому чвертьфінальному поєдинку Кубка України донецький «Шахтар» забив чотири м'ячі у ворота «Ворскли», перетворивши матч-відповідь на формальність.

Весняний футбол у Полтаві розпочався з чвертьфінального матчу на Кубок України, в якому місцева «Ворскла» приймала донецький «Шахтар».

Попри тримісячну паузу у футбольних баталіях, приїзд у Полтаву титулованого клубу не викликав ажіотажу серед уболівальників. Зазвичай ігри з грандами українського футболу викликають у Полтаві значно більший інтерес і збирають на трибунах набагато більше вболівальників.

Команди по-різному готувалися до Кубка України. Господарі провели збори в Туреччині, підопічні Мірчі Луческу, крім зборів, встигли відкрити сезон матчами в Лізі Європи проти німецького «Шальке».

Фаворитом звітного протистояння, безумовно, вважався «Шахтар». Шанс полтавців був в одному: грамотно побудувати гру в обороні і сподіватися на рідкісні контратаки, в яких можна було спробувати щастя біля воріт суперника. Забігаючи вперед, скажу що ні першого, ні другого у «Ворскли» не вийшло. Донецька команда вже на самому початку гри використовувала провал в обороні господарів і висхідна «зірка» «Шахтаря» Коваленко відкрив рахунок у матчі – 0:1.

Повівши в рахунку, «оранжево-чорні» стали діяти розмірено і не поспішаючи. Шукали вільні зони в обороні господарів, куди одразу ж намагалися доставити м'яч. Небезпечних моментів не було, однак відчувалося, що гості заб'ють ще.

Зробили вони це у другому таймі і не один раз. На початку другої половини матчу ключову роль зіграла п'ятихвилинка, яка вмістила в себе два голи і вилучення у складі полтавців.

На 55 хвилині Срна навісив зі штрафного справа, відгукнувся на передачу Феррейра, який пробив точно в кут воріт голкіпера «Ворскли» - 0:2.

Через три хвилини ще одна атака гірників завершилася взяттям воріт господарів. Відзначився Кучер – 0:3 – і перші глядачі почали покидати стадіон.

За дві хвилини захисник «Ворскли» Дитятьєв грубо грає проти Коваленко, за що отримує другу жовту карту. Господарі у меншості просто дограють матч, а «Шахтар» продовжує шукати щастя біля чужих воріт.

Тренери обох команд роблять ряд замін, але на загальну картину того, що відбувається на полі це не впливає. Господарі «огризнулися» лише раз, коли хороший момент для взяття воріт мав Ребенок, але «Шахтар» врятував голкіпер П'ятов. Й одразу «Ворскла» отримала гол у свої ворота. Автором м'яча стає вийшовший на заміну Веллінгтон – 0:4.

Розгромна поразка «Ворскли» на своєму полі пояснюється слабкою грою в обороні, яка більше нагадувала прохідний двір, а не дії команди, яка претендує на місце в Єврокубках.

Повторний матч між цими суперниками, де господарем поля виступить «Шахтар», тепер перетворюється на формальність.

Наставнику «Ворскли» Василю Сачко до майбутнього поєдинку доведеться неабияк поламати голову, щоб протиставити супернику іншу тактику.

Нагадаємо, полтавці і донеччани зустрінуться ще й у чемпіонаті України. Матч відбудеться 6 березня.

Сергій Королев

Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.