Куди прямує індійський слон?

Опінії
24 серпня, 14:03
Куди прямує індійський слон?

Післямова до візиту Моді

Дипломат

Прем'єр-міністр Індії Моді не буде грати в нашу гру. Але його візит до Києва не про це – він не просто важливий – він знаковий. Американці хотіли, щоб він до нас приїхав, однак індійський слон завжди приймає рішення сам, хто б його не смикав.

Моді показав США, що він «з ними», якщо йдеться про Китай. А Китаю відповідно показав, що матиме свою, незалежну – індійську і ніяку іншу – позицію. Особливо, коли паралельно китайський прем’єр у Москві.

Для путіна послання дуже просте – не зважати на слова Моді «зараз не час для війни» без наслідків не буде.

Індія шалено залежить від рф в сенсі зброї і є найбільшим у світі імпортером російської нафти. Індії не потрібна ані сильна, ані слабка рф. Делі завжди намагався уникнути необхідності робити вибір, говорячи про свою нейтральність. Моді відчуває, що можливість «петляти» завершується, а зробити це можна тільки через більше активності, хай і показової.

Нам це в плюс, адже шлях до безпеки для Індії полягає тільки зміцнення взаємодії із Заходом, а значить і з нами. В сенсі військових технологій наші перспективи в буквальному сенсі безмежні. І тут для нас з'являється вікно в геополітику. Його ще, звісно, потрібно відкрити. До того ж в нас різна історія, але в ній є одна схожість – ми стали незалежними через свою власну антиколоніальну боротьбу.

Публічно це від індусів не прозвучить, але хай хоча б зрозуміють. Та й все більше серйозних людей в Індії усвідомлюють, що зближення рф з Китаєм заграваннями з Кремлем не зупинити. Час для проукраїнської Індії ще не настав, а менш проросійська Індія – вже на часі. Це і має бути головним результатом візиту.

В Азії всі розуміють символи – напередодні Дня Незалежності випадкових візитів не буває.
Читайте також:
Політика
Республіканська партія може здобути перемогу як на президентських, так і парламентських виборах у США у листопаді. З нею слід домовлятися.
11 вересня, 07:16
Світ
Під ізраїльським прем'єр-міністром хитається крісло. Визволити захоплених майже рік тому заручників Тель-Авіву спробує завдяки Москві.
03 вересня, 19:28
Світ
Замість спроб загарбати острівну державу комуністичний Китай міг би дезінтегрувати ресурсну федерацію. Московії час на звалище історії.
03 вересня, 08:24
Політика
На думку інших держав-учасниць, зміна клімату є більшою загрозою, ніж загарбницька війна. Тому Москву чемно запрошують на майбутню зустріч.
01 вересня, 12:56
Економіка
Київ і Пекін домовилися за жодних обставин не порушувати двосторонні фінансово-економічні зв'язки. Москва поки мовчки спостерігає.
23 серпня, 12:37
Політика
Насправді людству, особливо українцям, варто пам'ятати, що росія весь світ прагне завоювати. Лише нашою  країною ворог не вдовольниться.
09 серпня, 07:11