«Кульгава качка»: Зеленський боїться проводити вибори в Україні

Позиція
10 квітня, 10:05

Бо тоді від годівниці буде відлучена злодійкувата команда 5-6 менеджерів, яка вперто й послідовно розвалює фронт.

Один з Найвеличніших Лідерів Світу (с), рівно як і придворні блогери, стверджує, що провести президентські вибори та вибори до Верховної Ради немає ніякої можливості через воєнний стан.

Дійсно, Конституція України містить таку заборону щодо парламентських виборів (стосовно президентських  заборони в Конституції немає, є лише у Виборчому кодексі України).

Але хто сказав, що від воєнного стану є якась користь і його не можна скасувати прямо зараз?

Як відомо, воєнний стан – це особливий правовий режим, що передбачає надання органам влади повноважень, необхідних для відсічі збройної агресії, а також тимчасове обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб. Іншими словами, сутність воєнного стану полягає у відступі від звичайних демократичних процедур, якщо це необхідно для забезпечення національної безпеки.

Наприклад, виконавча влада може на власний розсуд забороняти проведення масових заходів чи придбавати за спрощеною процедурою, без проведення тендерів, сировину й матеріали, необхідні для виконання оборонного замовлення.

Але фактично ніякі можливості, які надає воєнний стан, влада не використовує — жодного мітингу ще не заборонила (бо людям не до мітингів — вони рвуться на концерти діджея Сергія Лещенка), переводити промисловість на військові рейки не збирається, бюджет продовжує розкрадати аж гай шумить і навіть не вживає жодних заходів стосовно шабулянтів, тобто військовослужбовців, які демонстративно ухиляються від виконання обов’язків військової служби і яких, за законами воєнного часу, треба було б віддати під військовий трибунал, який в Україні також не створений.

Тож навіщо тоді, взагалі, запроваджувати воєнний стан? Які негативні наслідки для обороноздатності країни настануть у разі скасування воєнного стану?

Думаю, ніяких. Одна лише користь — починаючи з того, що тоді вдасться провести вибори й від годівниці буде відлучена злодійкувата команда 5-6 менеджерів, яка вперто й послідовно розвалює фронт.

Автор : Володимир Бойко
Читайте також:
Опінії
Нереальні заяви, які вдарять по іміджу держави та Зеленського вже в грудні
11 червня, 18:55
Політика
На день журналістики дуполизи із Главкома охрестили Зеленського «світовим лідером».
07 червня, 09:00
Економіка
НБУ підняв курс долара після триденного зниження.
06 червня, 18:00