У президента закінчуються повноваження

ПОЛІТИКА
15.02.2024, 15:35
У президента закінчуються повноваження

У травні Володимир Зеленський має здати повноваження — Дмитро Разумков.

Ексспікер Верховної Ради України Дмитро Разумков в ефірі «5 каналу» заявив, що повноваження діючого президента України Володимира Зеленського завершуються навесні 2024 року, після чого його повноваження переходять спікеру парламенту.

«Далі чітко прописано в Конституції, що має відбуватися: є Голова Верховної Ради, він виконує функції президента до того, як буде обраний новий президент і він вступить у свої права» – пояснив депутат.

За словами Разумкова, вибори в Україні можуть бути проведені після завершення війни.

«Все стандартно, все по-демократичному. Я розумію, що це не подобається ні Зеленському, ні його офісу, але закон є закон» — наголосив ексспікер парламенту.

Дмитро Разумков додав, що йому хотілося б, щоби ситуація в Україні змінилася та було більше «адекватних людей» в «кабінетах, де приймаються рішення».

Згідно зі статтею 103 Конституції України президент обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років. У разі дострокового припинення повноважень Президента України виконання обов'язків Президента України на період до обрання і вступу на пост нового Президента України покладається на Голову Верховної Ради України (ст. 112 Конституції).

Вибори під час дії воєнного стану прямо заборонені ч. 1 ст. 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Заборона стосується всіх видів виборів: Президента України, Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Схеми, дрони й енергетика: що відбувається за лаштунками.
29 березня, 19:07
Опінії
Зеленський буде чіплятися за владу використовуючи всі можливості. І він, і його шобла.
22 березня, 10:22
Політика
Закриті двері Парламенту: що відбувається у Верховній Раді?
14 березня, 09:49
Політика
Раніше про необхідність президентських виборів в Україні заявляли Майк Волтц та Майк Джонсон.
07 березня, 09:01
Опінії
Замість створення уряду національної єдності, слуги урода всадили чергового ножа у спину України. Доля країни та нації казнокрадам байдужа.
05 березня, 13:45
Політика
Обранці українцями до парламенту слуги урода знову показали, на чиєму вони боці. Забронзовіла влада відверто грається із вогнем.
26 лютого, 19:23