У президента закінчуються повноваження

ПОЛІТИКА
15 лютого, 15:35
У президента закінчуються повноваження

У травні Володимир Зеленський має здати повноваження — Дмитро Разумков.

Ексспікер Верховної Ради України Дмитро Разумков в ефірі «5 каналу» заявив, що повноваження діючого президента України Володимира Зеленського завершуються навесні 2024 року, після чого його повноваження переходять спікеру парламенту.

«Далі чітко прописано в Конституції, що має відбуватися: є Голова Верховної Ради, він виконує функції президента до того, як буде обраний новий президент і він вступить у свої права» – пояснив депутат.

За словами Разумкова, вибори в Україні можуть бути проведені після завершення війни.

«Все стандартно, все по-демократичному. Я розумію, що це не подобається ні Зеленському, ні його офісу, але закон є закон» — наголосив ексспікер парламенту.

Дмитро Разумков додав, що йому хотілося б, щоби ситуація в Україні змінилася та було більше «адекватних людей» в «кабінетах, де приймаються рішення».

Згідно зі статтею 103 Конституції України президент обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років. У разі дострокового припинення повноважень Президента України виконання обов'язків Президента України на період до обрання і вступу на пост нового Президента України покладається на Голову Верховної Ради України (ст. 112 Конституції).

Вибори під час дії воєнного стану прямо заборонені ч. 1 ст. 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Заборона стосується всіх видів виборів: Президента України, Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування.

Читайте також:
Опінії
Романи антиутопії вже не здаються настільки вигаданими.
вчора, 10:13
Політика
У рамках передвиборної кампанії Зеленський і Єрмак закупили автозаки, а тепер купують кайданки
01 квітня, 10:35
Опінії
Замість ідеологічно невитриманого Данілова цю посаду посіла морально стійка людина, яка виховала для суспільства Дениса Борисовича Єрмака
27 березня, 09:07
Політика
Депутати Безугла і Третьякова пропонують карати довічним ув’язненням з конфіскацією за привласнення державних функцій
26 березня, 09:08
Політика
У Будапешті створено Управління захисту суверенітету. Воно стежитиме, щоби політики та журналісти не отримували гроші з-за кордону.
12 березня, 06:00