Куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку, – науковці

16.09.2023, 16:31
Куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку, – науковці
Фото: The Guardian

Дослідники вирішили вивчити улюблену рослину індійських йогів, яка містить натуральну активну сполуку під назвою куркумін.

З'ясувалося, що вона має протизапальні та протимікробні властивості, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на спеціалізоване видання "BMJ Evidence-Based Medicine".

Команда міжнародних науковців порівняла ефективність спеції зі звичайними ліками у подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні, в якому взяли участь 206 пацієнтів (віком від 18 до 70 років) із розладом шлунку.

«Наші результати довели, що куркума може бути корисною при лікуванні розладу шлунку, як і деякі синтетичні ліки. Ця спеція знижує надлишок шлункового соку. Зауважимо, що куркумін безпечний і добре переноситься організмом», – йдеться у дослідженні.

Окремо ініціатори медичного експерименту встановили, що у цілому більшість прянощів доволі позитивно впливають на нервову систему та свідомість людей.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", науковці закликають агентства зі стандартизації харчових продуктів переглянути безпеку та нормативний статус цукрозамінника.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39