Куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку, – науковці

16.09.2023, 16:31
Куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку, – науковці
Фото: The Guardian

Дослідники вирішили вивчити улюблену рослину індійських йогів, яка містить натуральну активну сполуку під назвою куркумін.

З'ясувалося, що вона має протизапальні та протимікробні властивості, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на спеціалізоване видання "BMJ Evidence-Based Medicine".

Команда міжнародних науковців порівняла ефективність спеції зі звичайними ліками у подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні, в якому взяли участь 206 пацієнтів (віком від 18 до 70 років) із розладом шлунку.

«Наші результати довели, що куркума може бути корисною при лікуванні розладу шлунку, як і деякі синтетичні ліки. Ця спеція знижує надлишок шлункового соку. Зауважимо, що куркумін безпечний і добре переноситься організмом», – йдеться у дослідженні.

Окремо ініціатори медичного експерименту встановили, що у цілому більшість прянощів доволі позитивно впливають на нервову систему та свідомість людей.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", науковці закликають агентства зі стандартизації харчових продуктів переглянути безпеку та нормативний статус цукрозамінника.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39
Життя
Раніше лікарям, які надають такі послуги, загрожувало до 13 років ув'язнення. Тепер новий уряд вирішив змінити усталені законодавчі норми.
11 лютого, 07:59
Життя
Інноваційний засіб поєднує в собі активацію рецептора RIG-I та відключення білка PLK1. Тобто захищає хромосоми від руйнівних поділів.
05 лютого, 21:47
Життя
Виконали унікальне хірургічне втручання кардіохірурги Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова.
30 січня, 16:24
Життя
Вчені створили пристрій на основі ШІ для діагностики трьох найпоширеніших видів раку.
27 січня, 12:05
Життя
Китайські науковці знову бавляться із небезпечними мікроорганізмами. Вочевидь глобальної пандемії та мільйони смертей їм було мало.
18 січня, 13:42