Куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку, – науковці

16.09.2023, 16:31
Куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку, – науковці
Фото: The Guardian

Дослідники вирішили вивчити улюблену рослину індійських йогів, яка містить натуральну активну сполуку під назвою куркумін.

З'ясувалося, що вона має протизапальні та протимікробні властивості, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на спеціалізоване видання "BMJ Evidence-Based Medicine".

Команда міжнародних науковців порівняла ефективність спеції зі звичайними ліками у подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні, в якому взяли участь 206 пацієнтів (віком від 18 до 70 років) із розладом шлунку.

«Наші результати довели, що куркума може бути корисною при лікуванні розладу шлунку, як і деякі синтетичні ліки. Ця спеція знижує надлишок шлункового соку. Зауважимо, що куркумін безпечний і добре переноситься організмом», – йдеться у дослідженні.

Окремо ініціатори медичного експерименту встановили, що у цілому більшість прянощів доволі позитивно впливають на нервову систему та свідомість людей.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", науковці закликають агентства зі стандартизації харчових продуктів переглянути безпеку та нормативний статус цукрозамінника.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51