Куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку, – науковці

16.09.2023, 16:31
Куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку, – науковці
Фото: The Guardian

Дослідники вирішили вивчити улюблену рослину індійських йогів, яка містить натуральну активну сполуку під назвою куркумін.

З'ясувалося, що вона має протизапальні та протимікробні властивості, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на спеціалізоване видання "BMJ Evidence-Based Medicine".

Команда міжнародних науковців порівняла ефективність спеції зі звичайними ліками у подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні, в якому взяли участь 206 пацієнтів (віком від 18 до 70 років) із розладом шлунку.

«Наші результати довели, що куркума може бути корисною при лікуванні розладу шлунку, як і деякі синтетичні ліки. Ця спеція знижує надлишок шлункового соку. Зауважимо, що куркумін безпечний і добре переноситься організмом», – йдеться у дослідженні.

Окремо ініціатори медичного експерименту встановили, що у цілому більшість прянощів доволі позитивно впливають на нервову систему та свідомість людей.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", науковці закликають агентства зі стандартизації харчових продуктів переглянути безпеку та нормативний статус цукрозамінника.

Читайте також:
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51
Життя
Внутрішньо людські жирні кислоти причетні до етіології депресивних розладів. Однак вживання ω-3 допомагає стабілізувати психічний стан.
31 травня, 06:07
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17