Куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку, – науковці

16 вересня, 16:31
Куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку, – науковці
Фото: The Guardian

Дослідники вирішили вивчити улюблену рослину індійських йогів, яка містить натуральну активну сполуку під назвою куркумін.

З'ясувалося, що вона має протизапальні та протимікробні властивості, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на спеціалізоване видання "BMJ Evidence-Based Medicine".

Команда міжнародних науковців порівняла ефективність спеції зі звичайними ліками у подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні, в якому взяли участь 206 пацієнтів (віком від 18 до 70 років) із розладом шлунку.

«Наші результати довели, що куркума може бути корисною при лікуванні розладу шлунку, як і деякі синтетичні ліки. Ця спеція знижує надлишок шлункового соку. Зауважимо, що куркумін безпечний і добре переноситься організмом», – йдеться у дослідженні.

Окремо ініціатори медичного експерименту встановили, що у цілому більшість прянощів доволі позитивно впливають на нервову систему та свідомість людей.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", науковці закликають агентства зі стандартизації харчових продуктів переглянути безпеку та нормативний статус цукрозамінника.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект все більше проникає в охорону здоров’я та допомагає оптимізувати медичні процеси, зокрема створення нових ліків.
05 вересня, 20:00
Світ
Відкриття, отримане у наслідок комбінованого аналізу майже 3900 осіб може прокласти шлях до розробки нових противірусних препаратів.
15 серпня, 19:48
Життя
Люди з крихким X відчувають низку симптомів, які включають когнітивні порушення, затримку розвитку та мовлення та гіперактивність.
27 липня, 15:28
Життя
Ефективність корисної добавки підвищується, якщо людина систематично приймає ліки для здоров'я серця.
30 червня, 16:38
Життя
Дослідники з Центру Нішина розробили нову методику, яка потенційно може лікувати декілька видів раку за допомогою унікальної ін'єкції ліків.
29 червня, 21:19
Світ
Інноваційну розробку для людей, хворих на різні форми діабету, презентували в Університеті Пенсильванії, яку можна приймати без уколів.
16 червня, 18:55