Легалізація грального бізнесу істотно вплине на зростання кількості ігроманів – психолог

ЕКОНОМІКА
15.07.2020, 19:53
Легалізація грального бізнесу істотно вплине на зростання кількості ігроманів – психолог
Фото: vtoroe-dyhanie.com.ua

Нестабільність економічної та соціальної ситуації в Україні, створює умови для формування і розвитку адиктивної поведінки.

Легалізація грального бізнесу в Україні, з огляду на нестабільну економічну та соціальну ситуацію, створює умови для формування та розвитку залежної поведінки.

Про це розповіла кандидат психологічних наук, медичний психолог, адіктолог, експерт з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова в коментарі для сайту УНН.

«Нестабільність економічної та соціальної ситуації в Україні, створює умови для формування і розвитку адиктивної поведінки – форми девіантної поведінки, яка виражається в прагненні піти з реальності за допомогою зміни свого психічного стану. Бажання зіграти може бути викликано не тільки прагненням розважитися, а й спробою поправити своє фінансове становище, уникнути психотравмуючої, стресової ситуації або, хоча б на деякий час послабити її», – зазначила Бугайова.

За словами психолога, пандемія COVID-19 теж негативно позначилася на соціальному та економічному становищі людей.

«Людина, що знаходиться в стані стресу, з більшою ймовірністю зупиниться біля ігрового автомата або зайде в казино, ніж якби йому для цього необхідно було їхати за місто в спеціально відведену зону для ігор. Отримавши задоволення і полегшення від гри, людина прагне знову їх випробувати. Формування залежності поступово призводить до того, що аддикт втрачає мотивацію до всіх інших видів діяльності, крім ігрової», – розповіла Бугайова.

Вона зазначає, що головною стає гра, яка, в підсумку виявляється для залежної людини важливішою за сім'ю, друзів, роботу. Найчастіше ігромани втрачають роботу, стосунки з близькими і друзями псуються, через борги вони можуть позбутися житла.

«У багатьох закордонних країнах, де офіційно дозволено гральний бізнес, гральні зони, винесені за межі населених пунктів і це правильно, оскільки доступність ігрових автоматів і гральних закладів уможливить спонтанну, імпульсивну гру у звичайних перехожих, в тому числі і підлітків», – розповіла Бугайова.

Легалізація грального бізнесу позбавлятиме українців близько 80 млрд гривень щороку

Психолог також наголосила, що з огляду на наявний досвід розвинених країн, при легалізації грального бізнесу, найбільш правильним буде локалізація ігрових зон, контроль за ними і жорстке регулювання діяльності грального бізнесу з боку держави.

Зауважимо, що за підрахунками низки українських політиків, легалізація грального бізнесу позбавлятиме українців близько 80 млрд гривень щороку.

Читайте також:
Економіка
Головний міжнародний економічний з'їзд ось-ось розчахне свої двері в Альпах для учасників з усього світу. За лаштунками відчувається страх.
17 січня, 07:10
Економіка
Маємо чергове «геніальне», а головне, — просте рішення від Зе-влади. Тож Київ добровільно допоможе Москві грошвою для свого знищення.
16 січня, 21:42
Економіка
РФ витратила майже чверть Фонду національного добробуту для підтримки економіки в умовах війни та фінансування свого вторгнення в Україну.
16 січня, 15:49
Економіка
Захід повільно, але системно обмежує російську економіку, яка збагачується від війни. Інші регіони світу поки споглядають за ситуацією.
16 січня, 14:55
Економіка
Запроваджені США і Британією нові обмеження проти енергосектору РФ, спрямовані на зменшення доходів. Перш за все від експорту нафти.
16 січня, 08:28
Економіка
Ворог прагне до інавґурації Дональда Трампа встигнути захопити єдину на Донбасі шахту коксового вугілля. Наразі об'єкт уже закрився.
16 січня, 06:00