Легалізація грального бізнесу істотно вплине на зростання кількості ігроманів – психолог

ЕКОНОМІКА
15.07.2020, 19:53
Легалізація грального бізнесу істотно вплине на зростання кількості ігроманів – психолог
Фото: vtoroe-dyhanie.com.ua

Нестабільність економічної та соціальної ситуації в Україні, створює умови для формування і розвитку адиктивної поведінки.

Легалізація грального бізнесу в Україні, з огляду на нестабільну економічну та соціальну ситуацію, створює умови для формування та розвитку залежної поведінки.

Про це розповіла кандидат психологічних наук, медичний психолог, адіктолог, експерт з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова в коментарі для сайту УНН.

«Нестабільність економічної та соціальної ситуації в Україні, створює умови для формування і розвитку адиктивної поведінки – форми девіантної поведінки, яка виражається в прагненні піти з реальності за допомогою зміни свого психічного стану. Бажання зіграти може бути викликано не тільки прагненням розважитися, а й спробою поправити своє фінансове становище, уникнути психотравмуючої, стресової ситуації або, хоча б на деякий час послабити її», – зазначила Бугайова.

За словами психолога, пандемія COVID-19 теж негативно позначилася на соціальному та економічному становищі людей.

«Людина, що знаходиться в стані стресу, з більшою ймовірністю зупиниться біля ігрового автомата або зайде в казино, ніж якби йому для цього необхідно було їхати за місто в спеціально відведену зону для ігор. Отримавши задоволення і полегшення від гри, людина прагне знову їх випробувати. Формування залежності поступово призводить до того, що аддикт втрачає мотивацію до всіх інших видів діяльності, крім ігрової», – розповіла Бугайова.

Вона зазначає, що головною стає гра, яка, в підсумку виявляється для залежної людини важливішою за сім'ю, друзів, роботу. Найчастіше ігромани втрачають роботу, стосунки з близькими і друзями псуються, через борги вони можуть позбутися житла.

«У багатьох закордонних країнах, де офіційно дозволено гральний бізнес, гральні зони, винесені за межі населених пунктів і це правильно, оскільки доступність ігрових автоматів і гральних закладів уможливить спонтанну, імпульсивну гру у звичайних перехожих, в тому числі і підлітків», – розповіла Бугайова.

Легалізація грального бізнесу позбавлятиме українців близько 80 млрд гривень щороку

Психолог також наголосила, що з огляду на наявний досвід розвинених країн, при легалізації грального бізнесу, найбільш правильним буде локалізація ігрових зон, контроль за ними і жорстке регулювання діяльності грального бізнесу з боку держави.

Зауважимо, що за підрахунками низки українських політиків, легалізація грального бізнесу позбавлятиме українців близько 80 млрд гривень щороку.

Читайте також:
Економіка
В інфраструктурі «чорного континенту» виразно простежується «м'яка сила» комуністичного Китаю. Шум довкола Панамського каналу був на руку.
вчора, 19:25
Економіка
Класичний випадок, коли «не хочеш понімать через голову — поймеш через п'яту точку». Це безпосередньо стосується американської влади.
20 березня, 20:33
Економіка
6 березня Національний банк України заявив, що підвищує свою ставку до 15,5%. У зв'язку із цим вносяться зміни у дизайн монетарної політики.
20 березня, 13:46
Економіка
Вашинґтон звернувся до європейських столиць за допомогою. По той бік Атлантичного океану споживачам бракує курячих яєць.
17 березня, 19:21
Економіка
На тлі війни та зростання рівня бідності в Україні фінансові установи збагачуються. Кризові явища завжди сприяли спритним на руку ділкам.
17 березня, 10:31
Економіка
Так, ще нещодавно на чолі планетарних контейнерних перевезень була Німеччина. Але ситуація змінилася: тепер цей титул належить її сусідці.
16 березня, 08:18