7 провідних країн світу не можуть прийти згоди щодо спільної протидії загрозам з боку комуністичному Китаю через позицію Німеччини.
Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив вітчизняний політолоґ-міжнародник Гліб Парфьонов, посилаючися на публічне комюніке лідерів G7.
За його словами, німецька дипломатія на чолі з Анґелою Меркель, як і у випадку з Москвою, вважає за потрібне домовлятися з Пекіном і не дратувати зайвий раз китайську комуністичну еліту різкими заявами.
«Перш за все саме Німеччина першою підтримала ініціативу "Один пояс – один шлях" в Європі. Китай є значним ринком для німецької економіки та її корпорацій. Наприклад, у 2017 році КНР очолила рейтинґ зовнішньої торгівлі Німеччини загальною вартістю 186,6 мільярда євро (за офіційними даними Федерального статистичного управління), що лише підкреслює важливість Китаю для найбільшої економіки Європи. Тому й не дивно, що Берлін виступає тут із чисто економічної сторони питання. Взагалі, якщо подивитися, то Німеччина співпрацює не дивлячися на те, якій устрій у державі, чи є там навіть репресії. Так, це не заважає зовсім тій же Меркель тримати економічні зносини з Лукашенко та Путіним; так само було і в часи Мао», – стверджує Гліб Парфьонов.
Вітчизняний політолоґ-міжнародник додає, активізація дружніх німецько-китайських відносин поновилася за каденції федерального канцлера Герхарда Шрьодера, який у 1990-х і на початку 2000-х років найчастіше за інших європейських лідерів відвідував комуністичний Китай.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що уряд Тайваню планує мобілізувати всі сили для захисту країни від імовірної аґресії з боку КНР.