Лісівники зібрались нашвидкуруч вирубати 700 га сосен

ПОЛТАВА
14.11.2014, 09:50
Лісівники зібрались нашвидкуруч вирубати 700 га сосен

Керівництво Новосанжарського лісгоспу має намір уже найближчим часом пустити під сокиру 700 гектарів сосен. Це 3,5 процента фонду дерев регіону.

Лісівники пояснюють свої плани боротьбою з хворобою лісу. Проте такого масштабного разового нищення дерев, якщо воно станеться, Полтавщина ще не бачила.

Захворілі сосни планують просто спиляти. Лікування недоречне – в один голос твердять лісівники.

Працівники Новосанжарського лісогосподарства, які зараз завершують оформлення дозволів на свій план, кажуть що необхідність викликана «кореневою губкою». Хвороба яка невидимо нищить кореневу систему дерев і поступово шириться лісом.

Хвойні насадження і раніше вражали шкідники, проте не так масово, як в останні 3-4 років. Окрім вибіркових і суцільних рубок у соснових насадженнях іншого способу боротьби із кореневою губкою, від якої страждають дерева, немає – пояснює намір директор Новосанжарського лісгоспу Василь Красюк.

Місцевим жителям перспектива втратити масштабні ліси категорично не подобається. Люди ставляться з недовірою до пояснень лісівників, що проблему можна вирішити виключно радикальним методом. І підозрюють, що дерева просто знадобилось відправити на лісопилку. Та не вірять в епідемію важкорозрізнюваної хвороби.

Не порадились з місцевими жителями, парують лісівники, бо неспеціалісту в проблемному дереві не розібратися. І залучили на свій бік більшість сільських чиновників регіону. Ті тепер теж не вважають за потрібне дослухатись до жителів.

«Я очевидно трохи більше знаю і бачу чим громада, що дійсно ці дії треба робити» - заявив Руденківський сільський голова Сергій Головко.

В Новосанжарськом лісгоспі уже отримали офіційні висновки науковців. Їх робили колеги з Харківської області. В документах бажана лісівниками рекомендація – провести суцільні санітарні рубки.

Головний аргумент – дерева постарішали, їм близько півсторіччя, і не можуть більше самі боротися зі шкідниками і розвиватися. Проте насправді сосни ще не досягли навіть середнього віку, який у дерев області – 59 років.


Читайте також:
Згідно з повідомленням, у жінки сталося загострення хронічної гастроентерологічної хвороби.
13:32
В однієї з жінок, що перебувають на карантині, підвищилася температура.
13:15
22 лютого всі охочі полтавці мали змогу відвідати мотиваційну лекцію Тетяни Воротіліної.
13:10
21 лютого полтавці завітали на незвичайну екскурсію з елементами театралізації до Краєзнавчого музею.
вчора, 13:05
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
21 лютого, 11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
21 лютого, 08:40