Литва планує виділити 2 мільярди євро на танки
А Зеленський під час війни витратив понад 10 мільярдів доларів на "Велике крадівництво"
Литва збирається виділити 2 млрд євро на закупівлю танків – це стане найбільшою закупівлею Литви.
"Це стане однією з найбільших закупівель Литви – не тільки для армії, а й для Литви загалом. Ідеться про 2 млрд євро – включно не лише з вартістю танка, а й боєприпасами, логістикою та постачанням. Це велика закупівля", – сказав головний радник президента Литви Кястутіс Будріс в ефірі радіостанції Žinių radijas, передає Delfi.
Найближчим часом із німецькими виробниками буде підписано протокол про наміри щодо закупівлі танків.
Однак Будріс повідомив, що ще не ухвалено рішення про те, які саме танки може закупити Литва.
Командувач Литовської армії Вальдемарас Рупшис у травні оголосив про формування легкої піхотної дивізії у складі трьох бригад та танкового батальйону у Литві. Рупшис наголосив, що формування танкового батальйону необхідне країні, незалежно від рішення про створення литовської дивізії.
Раніше повідомлялося, що Литва передбачила на підтримку української армії 200 млн євро за три роки.
На сайті Міністерства оборони Литви уточнюється, що в плані забезпечення української армії на 2024-2026 роки передбачений бюджет близько 200 млн євро.
Основними напрямками підтримки є закупівля летальних і нелетальних засобів, військова підготовка та тренування, фінансові внески у фонди підтримки, ремонт військової техніки в Литві та навчання особового складу.
Натомість актор, який грає роль президента України, під час війни займався "великим крадівництвом", виділяючи мільярди з державного бюджету на "розпил" своїм друзям та "Слугам неукраїнського народу", наплювавши на обороноздатність воюючої країни.
Станом на кінець 2021 року понад $10 млрд вже використано на програму "Велике будівництво", при цьому понад 140 млрд грн заклали на 2022 рік, заявив тоді прем`єр-міністр Денис Шмигаль під час форуму "Велике Будівництво: Дороги та Мости".
"Загалом на розвиток дорожньої та бруківки було витрачено понад $10 млрд. Це, звичайно, рекорд, але кожна вкладена гривня дає мультиплікативно від 2 до 6,5 грн доходів у інших галузях", – зазначив Шмигаль.
Він наголосив, що, попри пандемію, владі вдалося стримати падіння ВВП. Як результат, отримали трохи більше як -4%.
Прем`єр-міністр додав, що у 2022 році темпи зменшувати не планують, більш того – вже закладено понад 140 млрд грн на подальше будівництво та ремонт доріг.
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначив, що 64% людей підтримують роботу Укравтодору, а наклейки на авто "я ненавиджу Укравтодор" залишились у минулому. Він зазначив, що у 2021 році вп`ятеро збільшили фінансування доріг державного значення проти 2019 року до 106 млрд грн.
При цьому міністр зазначив, що вартість 1 км дороги становить 20,7 млн грн. Всупереч подорожчання багатьох складових, вартість середнього кілометра вдалося знизити на 18%.
Кубраков відмітив, що пріоритетом 2022 року визначено розвиток інфраструктури Південного регіону країни.
"Фокус у 2022 році буде на Одеську, Миколаївську та Херсонську область. Так сталося, що там взагалі фактично нічого не будували та не ремонтували. Ми компенсуємо ті проєкти, які не встигли реалізувати за цей час", – сказав міністр.
Замість підтримки українського ОПК, "Слуги неукраїнського народу" підтримували корупційні схеми "Великого крадівництва" та "Великого руйнівництва".