Льодовики Гренландії тануть у 100 разів швидше за прогнози

СВІТ
27.12.2022, 14:35
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Фото: Space.com

Є загроза підйому рівня моря

Льодовики Гренландії тануть у 100 разів швидше, ніж це передбачалося попередніми прогнозами. Це продемонструвала нова наукова модель.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Space.com.

За словами Кірстін Шульц, вченої з Інституту Одена Техаського університету в Остіні, провідної авторки дослідження, раніше для моделювання танення льодовиків у Гренландії бралися моделі швидкості танення антарктичних льодовиків.

"Але з’являється все більше доказів того, що традиційний підхід показує занадто низькі темпи танення на вертикальних фронтах льодовиків Гренландії", – каже вчена.

Застосування антарктичної моделі було повʼязано з тим, що до країв гренландських льодовиків важко наблизитися, оскільки вони розташовані на кінцях фйордів та оточені скелями.

Дослідники під керівництвом фізичного океанографа Ребекки Джексон з Рутгерського університету використовували роботизовані човни, щоб наблизитися до цих небезпечних крижаних скель і провести вимірювання. Це було зроблено на льодовику Леконт на Алясці, а також на гренландському Кангерлуссууп Сермія.

Вимірювання команди Джексон свідчать про те, що антарктичні моделі значно недооцінюють танення арктичних льодовиків. Леконт, наприклад, зникає у 100 разів швидше, ніж передбачали моделі.

Суміш холодної прісної води з льодовиків і теплішої морської води стимулює циркуляцію океану поблизу льодовиків і далі від узбережжя, що призводить до масштабних наслідків від танення. Крижаний щит Гренландії також важливий для підвищення рівня моря – він може підняти його на шість метрів.

Читайте також:
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16 вересня, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04 вересня, 21:49
Політика
Дохла риба, неживі качки й смердюча ряска. Саме такий нині вигляд має басейн річки Десна, яку свідомо отруїли російські окупанти на Курщині.
03 вересня, 06:02
Полтава
Соціальними мережами ширяться приголомшливі знімки висохлих Пушкарівських ставків. Місцева флора й фауна — цілковито вимерла.
06 серпня, 14:54
Полтава
Наслідки аномальної спеки найбільше відчувають у населених на березі Дніпра й Сули пунктах області. Природа також страждає.
31 липня, 21:42
Кримінал
Станом на цю мить відомо, що правоохоронці розслідують нові випадки порушення ветеринарних правил. Зловмисників уже розшукують.
31 липня, 14:55