Льодовики Гренландії тануть у 100 разів швидше за прогнози

СВІТ
27.12.2022, 14:35
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Фото: Space.com

Є загроза підйому рівня моря

Льодовики Гренландії тануть у 100 разів швидше, ніж це передбачалося попередніми прогнозами. Це продемонструвала нова наукова модель.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Space.com.

За словами Кірстін Шульц, вченої з Інституту Одена Техаського університету в Остіні, провідної авторки дослідження, раніше для моделювання танення льодовиків у Гренландії бралися моделі швидкості танення антарктичних льодовиків.

"Але з’являється все більше доказів того, що традиційний підхід показує занадто низькі темпи танення на вертикальних фронтах льодовиків Гренландії", – каже вчена.

Застосування антарктичної моделі було повʼязано з тим, що до країв гренландських льодовиків важко наблизитися, оскільки вони розташовані на кінцях фйордів та оточені скелями.

Дослідники під керівництвом фізичного океанографа Ребекки Джексон з Рутгерського університету використовували роботизовані човни, щоб наблизитися до цих небезпечних крижаних скель і провести вимірювання. Це було зроблено на льодовику Леконт на Алясці, а також на гренландському Кангерлуссууп Сермія.

Вимірювання команди Джексон свідчать про те, що антарктичні моделі значно недооцінюють танення арктичних льодовиків. Леконт, наприклад, зникає у 100 разів швидше, ніж передбачали моделі.

Суміш холодної прісної води з льодовиків і теплішої морської води стимулює циркуляцію океану поблизу льодовиків і далі від узбережжя, що призводить до масштабних наслідків від танення. Крижаний щит Гренландії також важливий для підвищення рівня моря – він може підняти його на шість метрів.

Читайте також:
Світ
Влада міст Гельсинкі та Еспоо готується демонтувати свої очисні споруди водної мережі для подальшого транспортування до Києва.
22 березня, 19:34
Світ
Німецькі проєкти, зокрема, охоплюватимуть питання підтримки України у виконанні Паризької угоди та адаптації до наслідків зміни клімату
28 лютого, 17:20
Життя
Науковці виявили, що горіння дерев Амазонки може спричинити катастрофічні наслідки для усієї екосистеми нашої планети.
27 січня, 22:07
Життя
Пропонований перехід на сонячну та вітрову енергію може сприяти швидшому зростанню та створити шаблон для країн, які залежать від вугілля
16 січня, 15:15
Світ
Близько 6000 демонстрантів зібралися, щоб протестувати проти розширення вугільної шахти.
16 січня, 12:38
Життя
Згідно з дослідженнями змінюється поведінка дельфінів, що ускладнює їм полювання та розмноження.
14 січня, 16:34