Льодовики Гренландії тануть у 100 разів швидше за прогнози

СВІТ
27.12.2022, 14:35
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Фото: Space.com

Є загроза підйому рівня моря

Льодовики Гренландії тануть у 100 разів швидше, ніж це передбачалося попередніми прогнозами. Це продемонструвала нова наукова модель.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Space.com.

За словами Кірстін Шульц, вченої з Інституту Одена Техаського університету в Остіні, провідної авторки дослідження, раніше для моделювання танення льодовиків у Гренландії бралися моделі швидкості танення антарктичних льодовиків.

"Але з’являється все більше доказів того, що традиційний підхід показує занадто низькі темпи танення на вертикальних фронтах льодовиків Гренландії", – каже вчена.

Застосування антарктичної моделі було повʼязано з тим, що до країв гренландських льодовиків важко наблизитися, оскільки вони розташовані на кінцях фйордів та оточені скелями.

Дослідники під керівництвом фізичного океанографа Ребекки Джексон з Рутгерського університету використовували роботизовані човни, щоб наблизитися до цих небезпечних крижаних скель і провести вимірювання. Це було зроблено на льодовику Леконт на Алясці, а також на гренландському Кангерлуссууп Сермія.

Вимірювання команди Джексон свідчать про те, що антарктичні моделі значно недооцінюють танення арктичних льодовиків. Леконт, наприклад, зникає у 100 разів швидше, ніж передбачали моделі.

Суміш холодної прісної води з льодовиків і теплішої морської води стимулює циркуляцію океану поблизу льодовиків і далі від узбережжя, що призводить до масштабних наслідків від танення. Крижаний щит Гренландії також важливий для підвищення рівня моря – він може підняти його на шість метрів.

Читайте також:
Життя
Без жодних дозвільних документів спритні на руку ділки взялися забруднювати вітчизняну природу. Для них Україна — лише терен споживання.
14 січня, 20:31
Опінії
Рада прийняла закон, що дозволяє місцевим радам скасовувати охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення.
11 січня, 09:56
Життя
Влада окремих областей України на свій розсуд (і особистий зиск) вирішує долю народних багатств. Полтавщина серед тих, де нищать природу.
08 січня, 14:54
Життя
Міська влада Фукушіми вирішила розкривати імена мешканців, які неправильно сортують відходи. Там дуже серйозно ставляться до утилізації.
20.12.2024, 21:49
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16.09.2024, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04.09.2024, 21:49