У рф проговорилися, що витік мазуту з танкерів у Керченській протоці триває

ПОЛІТИКА
вчора, 11:38
У рф проговорилися, що витік мазуту з танкерів у Керченській протоці триває

Минає вже восьмий місяць після аварії російських танкерів у Керченській протоці, а витік мазуту в Чорне море досі триває.

Це офіційно підтвердили у Росприроднагляді під час судового засідання. Згодом регулятор поспішив видати «спростування», яке насправді нічого не спростовує.

▫️ Представниця Росприроднагляду в Арбітражному суді Краснодарського краю рф визнала, що з танкера «Волгонефть-212» мазут витікав протягом усього часу спостереження. Ця інформація підтверджується і супутниковими знімками.

▫️ Згодом пресслужба відомства випустила новину із «спростуванням». Там заявили, що зараз витоків «не фіксується». Водночас у публікації зазначено, що залишки судна становлять постійну екологічну загрозу, адже їх досі не підняли з дна.

Аварія сталася ще 15 грудня 2024 року — в районі Керченської протоки затонули два російські танкери, які транспортували мазут. Обидва судна розкололи високі хвилі. Залишки нафти тоді майже одразу прибило до берегів Азовського моря у Запорізькій області, а також у Чорному морі в Краснодарському краї рф. А через місяць, у середині січня, у тимчасово окупованому Бердянську на пляж винесло загиблих дельфінів і молюсків. Спостереження за танкерами просто припинили, тоді як мазут із них продовжує нищити природу Чорного моря.

Після штормів на березі Одещини помітили мазут з російських танкерів. Про це 24 січня повідомив начальник науково-дослідного відділу нацпарку «Тузлівські лимани» Іван Русєв.

«Після штормів на піщаний пересип біля рекреаційної зони «Катранка», біля Дунайського біосферного заповідника і Національного природного парку «Тузлівські лимани» штормом винесло мазут, який вилився після аварії танкерів у Керченській протоці», — йдеться в повідомленні.

Наразі експерти не можуть сказати конкретні наслідки забруднення для екосистеми через відсутність доступу до окупованих територій, говорить директорка офісу «Greenpeace Україна» Наталія Гозак у коментарі «Точці Сходу». Але вона впевнена, що залишки забруднення в морі збережуться ще десятиліття.

«За інформацією, яку ми отримуємо з супутникових знімків та Telegram-каналів, морська екосистема буде забруднена вилитими нафтопродуктами ще десятиліття. Мазут узимку стає більш густим та опускається на дно. І очистити місцевість неможливо. До того ж окупаційна влада не зробила достатньо швидких заходів для ліквідації. Витік з танкера продовжився і пізніше, після аварії. Його ніхто не відкачав, навіть коли погодні умови були сприятливі, щоб наблизитися до того місця», — зазначає експертка.

Якщо узбережжя можна прибрати, то на плями, які осідають на дні чи плавають у воді, вплинути неможливо. Доведеться чекати завершення процесу біодеградації, поки місцева мікрофлора не переробить нафтопродукти.

Найперші постраждалі від забруднення — це тисячі птахів. За різними оцінками, каже Наталія, загинули від 12 до 30 тисяч птахів.

Друга вразлива ланка — китоподібні. Наразі відомо про кілька десятків тварин, на яких вплинув розлив мазуту.

Люди також можуть відчути наслідки аварії, якщо споживатимуть морепродукти з цієї зони. Мазут осідає на дні та потрапляє в організми-фільтратори, як-от мідії. Далі по харчовому ланцюгу він переходить до риб, а звідти — до людей.

Зменшення концентрації забруднення буде поступовим, а мазутні плями можуть і далі поширюватися узбережжями, однак не так інтенсивно, як біля берегів Керченської протоки.

Наразі росія тримає в ізоляції дані про аварію, розповіла міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук. За попередніми даними екоекспертів, аварія завдала близько 14 мільярдів доларів збитків екосистемі Чорного моря.

«Йдеться про десятки кілометрів мазутної плівки на поверхні води вглиб Чорного моря, тисячі кілометрів забрудненого узбережжя, тисячі загиблих птахів та десятки дельфінів, порушені харчові ланцюги в екосистемах», — зазначає Світлана Гринчук.

«Руський мір» несе смерть усьому живому.

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Кримінал
Спритні на руку бразильські ділки видобували корисні копалини. При цьому свій брудний бізнес прикривали імітацією виробництва кокаїну.
29 травня, 14:55
Полтава
Доки «зелені ямщики» нищать обласний центр і грабують його мешканців, інші громади роблять корисні справи. Зокрема, опікуються природою.
22 травня, 08:28
Полтава
Депутати та чиновники підтримали ініціативу столичних екологів. Угіддя із червонокнижною степовою ковилою буде збережено від розорення.
12 травня, 06:07
Економіка
2025 рік для України знову може стати неврожайним. Основна причина — недостатня кількість опадів й висихання родючих шарів ґрунту.
17 квітня, 14:55
Кримінал
Пожежі в екосистемах стали справжньою катастрофою для нашої області. Стихійне вогняне лихо з'являється від свідомих дій правопорушників.
26 березня, 07:18
Кримінал
Корисливі мотиви, байдужість і нестача знань керують спритними на руку ділками. Заради вигоди деякі люди готові навіть порушити закон.
25 березня, 13:44