Лунін і Мамай намародерили гуманітарку на понад 90 млн, – парламентська ТСК

ПОЛТАВА
31.03.2023, 19:44
Лунін і Мамай намародерили гуманітарку на понад 90 млн, – парламентська ТСК
Фото: Google

Керівництво Полтавської обласної військової адміністрації та Полтавської міської ради умисно розкрадали допомогу, вартість якої занизили.

Про це йдеться у проміжному звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, члени якої здійснювали аудит чиновників, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як стало відомо, виконувач обов'язків голови Полтавської ОВА Дмитро Лунін зі своєю бандою чиновників свідомо не проводили бухгалтерський облік і не складали звітність при отриманні гуманітарного вантажу.

Зокрема, парламентарі з'ясували, що впродовж 24.II.-31.VIII.2022. обласне керівництво порушило Бюджетний кодекс, а це на пряму «виразилося у заниженій в обліку вартості активів на суму 89 мільйонів 743 тисячі 174 гривні».

Відтак станом на тепер члени ТСК скерували до правоохоронних органів відповідні звернення щодо фактів, які стали відомі у результаті неналежної фінансово-господарської діяльності Полтавської ОВА і можуть свідчити про вчинення правопорушень на підставі частини 5 статті 191 Кримінального кодексу України.

Доволі показово, що на чолі мафіозної оборудки з гуманітаркою був безпосередньо тиловий щур Лунін, який також причетний до чисельних смертей на фронті наших земляків із лав 116 Окремої бригади Територіальної оборони.

«Начальник Полтавської ОВА відмовився надавати інформацію щодо майна, яке було примусово вилучене. Зазначимо, що окремими обласними військовими адміністраціями інформація з вказаного питання на звернення Комісії не надавалася, зокрема, згідно з листом за підписом начальника Полтавської ОВА Луніна Д. (без дати та вихідного номеру такого листа), як вважає підписант, питання примусового вилучення, відчуження майна не стосуються предмета розслідування Тимчасової слідчої комісії», – йдеться у звіті парламентської ТСК.

Не проминули народні обранці Верховної Ради IX скликання Олександра Мамая та інших полтавських чиновників з органу місцевого самоврядування, які вчинили значну кількість кримінальних правопорушень:

«До Комісії надійшло звернення Волкова Едуарда Костянтиновича (депутата Полтавської міської ради), в якому він повідомляє ряд фактів діяльності Полтавського міського голови, інших посадових осіб Полтавської міської ради, що можуть свідчити про вчинення значної кількості кримінальних правопорушень. Зокрема:

  • про закупівлю Управлінням адміністративних послуг Полтавської
    міської ради у ТОВ "Продоптом" недоброякісної продукції (м'ясни консервів) для ВПО, а також зловживання службовим становищем службовими особами виконавчого комітету міської ради щодо прийняття рішення про роздачу м'ясних консервів. За даним фактом згідно інформації Полтавської обласної прокуратури, СУ ГУНП в Полтавській області здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022170000000318 від 6.VI.2022. за частиною 2 статті 364, статті 227 КК України, яке у жовтні 2022 року на підставі статті 216 КПК Україн передано за підслідністю до ГСУ СБ України.
  • Про розголошення Полтавським міським головою Мамаєм О.Ф. на прес-конференції 15.XII.2022. інформації про розташування підрозділу Збройних Сил України, за можливості його ідентифікації на місцевості, при тому, що така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України та Міноборони. За цим фактом СВ УСБУ в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22022170000000189 від 15.XII.2022., за частиною 2 статті 114-2 КК України. 29.XII.2022. Полтавському міському голові Мамаю О.Ф. повідомлено про підозру. Однак, протягом 1,5 місяців залишається невирішеним питання обрання запобіжного заходу підозрюваном.
  • Про факти незаконної передачі у приватну власність майна громади, яке у період воєнного стану може бути використане як бомбосховище, та утримання приміщень для укриття населення у непридатному стані.
  • Про численні факти корупції та корупційні схеми, що мають місце у діях керівництва та посадових осіб Полтавської міської ради, керівництва та посадових осіб підконтрольних комунальних підприємств, установ, організацій у питаннях замовлення робіт, товарів, послуг (ремонтні роботи; послуги встановлення систем сигналізації; послуги прибирання міста; послуги з інвентаризації, складання схем технічної документації з землеустрою, проведення топографо-геодезичних робіт та складання звіту з аудиту земель на території старостинських округів Полтавської громади; закупівл продуктів харчування для ВПО, контейнерів для сміття, генераторів та інших товарів).
  • Про факти розкрадання гуманітарної допомоги за попередньо змовою, до яких можуть бути причетні керівництво Полтавської міської ради, посадові особи Комунальної організації "Інститут розвитку міста" та представники депутатської фракції політичної партії "За майбутнє" у міській раді».

А проте, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що командир тилової військової частини Ігор Іванченко уникає відповідальності за корупцію, за ним стоїть "більша риба", вірніше – жирні тилові щури.

Читайте також:
Політика
План «Ліквідація».
01 грудня, 20:00
Політика
Американський постачальник військової форми заявив про вимагання хабаря та корупцію в Міноборони та Нацполіції
30 листопада, 20:05
Політика
Її підозрюють в одержанні неправомірної вигоди
29 листопада, 15:13
Політика
Національна поліція України викрила ексрадника з Міністерства оборони та екснардепа на афері щодо закупівлі військової форми у 2022 році.
28 листопада, 18:00
Політика
У Національному бюро досліджують факти ймовірного збагачення одного з прокурорів регіональної прокуратури Київщини.
28 листопада, 16:17