Львівський суд закрив справу про підкуп військового комісара

КРИМІНАЛ
27 січня, 08:42
Львівський суд закрив справу про підкуп військового комісара

Андрій Дубовой заявив, що не знав про подарований його синові будинок у Брюховичах. Суддя йому повірив.

Суд закрив справу про притягнення до адміністративної відповідальності львівського військового комісара Андрія Дубового за подарований його синові будинок у Брюховичах.

Дубовой заявив у суді, що не знав про подарунок, а його син стверджував, що не повідомляв про це свого батька.

Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Львова, опублікованому 25 січня.

Нагадаємо, що Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) побачило ознаки корупції у діях військкома зі Львова (начальника об’єднаного районного ТЦК).

Син львівського військкома отримав подарунок у вигляді недобудованого будинку площею 638 квадратних метрів та прибудинкової території у заміському селищі Брюховичі.

«Жінка, яка подарувала будинок синові військкома, пов’язана особистими стосунками з чоловіком (що виховує спільну малолітню дитину), яка перебуває на обліку у цьому ж ТЦК і є особою, придатною для проходження служби в умовах війни.

Ця людина з моменту повномасштабного вторгнення РФ жодного разу не викликалася для проходження військово-лікарської комісії, поновлення даних або виконання інших мобілізаційних розпоряджень» - заявляло НАЗК.

Син керівника одного з районних Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки міста Львова Андрія Дубового, 27-річний Владислав, у червні 2022 року отримав у подарунок від «давньої знайомої», 37-річної Альбіни Савчук, великий будинок у престижному львівському передмісті Брюховичі.

За даними договору дарування в розпорядженні медіа, згаданий будинок має площу майже 640 квадратних метрів та присадибну ділянку 0,09 гектара. Він недобудований, але готовність складає 95%. 

Львівський суд закрив справу про підкуп військового комісара_1

У документі вартість будинку оцінюється в 518,5 тисяч гривень, а землі – у ще 357,5 тисяч грн. Тобто загалом подарунок нібито коштує приблизно 876 тисяч гривень.

Однак, експерт з нерухомості вважає, що реальна вартість подібної будівлі та ділянки зараз – не менше чотирьох мільйонів гривень.

«Опосередковано про значно вищу вартість подарунка свідчить те, що у 2018 році цей же будинок продали на аукціоні СЕТАМ і за 1,4 млн грн (близько 52 тис. доларів за тодішнім курсом НБУ). Судячи з опису лота, будинок на той момент був обладнаний не лише усім необхідним, але й навіть басейном площею 152 м2» – йдеться в матеріалі.

Журналісти-розслідувачі також відвідали Брюховичі та помітили, що в будинку активно проводять ремонт – замінили покрівлю та вікна, звели основу з колонами під паркан.

19 січня 2024 року справу розглянув суддя Шевченківського райсуду Львова Олег Ковальчук.

Під час розгляду справи Андрій Дубовой заперечив свою вину, заявивши, що не знав про подарунок його сину – хоча перед публікацією розслідування NGL.media зверталися до нього з проханням прокоментувати цей подарунок і тоді він відмовився говорити.

Тепер же військком також заявив у суді, що чоловік, який перебуває у стосунках з Савчук, отримував виклик до ТЦК «на рівні з усіма військовозобов’язаними, однак проблема з мобілізацією осіб всім відома» – втім, ці слова суперечать висновку НАЗК.

Натомість його син Владислав Дубовой заявив у суді, що він має стосунки з пасербицею Альбіни Савчук – Роксоланою Завадською, дочкою чоловіка, з яким Савчук перебуває у громадському шлюбі. За словами Дубового-молодшого, у січні 2022 року він освідчився Роксолані і після того Альбіна Савчук подарувала будинок майбутньому подружжю. Він також стверджує, що будинок вирішили оформити на нього, бо у його нареченої є судові спори, а батькові він нічого не розповідав, бо це його не стосувалося.

Судячи з усього, за два роки, що минули з того часу, Владислав Дубовой так і не одружився з Роксоланою Завадською – принаймні свідки досі називають його «нареченим» і майбутнім зятем».

Андрій Завадський, партнер Альбіни Савчук і майбутній тесть Владислава Дубового, заявив у суді, що уклав контракт зі 125-ю бригадою ТрО та волонтерить, тому «не розуміє який зв’язок є між тим, що вони подарували житло як сім’ї Владиславу Дубовому і Роксолані та виконанням службових обов’язків Андрієм Дубовим».

Львівський суд закрив справу про підкуп військового комісара_3

Вивчивши матеріали справи і вислухавши свідчення обвинуваченого та свідків, суддя Олег Ковальчук закрив справу про адмінправопорушення щодо Андрія Дубового. На цю постанову суду ще може бути подана апеляція.

51-річний Андрій Дубовой уже більше не очолює військомат. Цю інформацію NGL.media лаконічно підтвердили у Личаківсько-Залізничному об`єднаному районному ТЦК та СП м. Львова, відмовившись пояснити причини звільнення Дубового.

Читайте також:
Політика
Хто заробляє на виконанні фортифікаційних робіт в Запорізькій області?
вчора, 11:31
Політика
Українські перевізники опублікували спільну заяву щодо спроб вплинути на функціонування системи є-Черга.
вчора, 09:13
Кримінал
Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine зафіксувала відтік активів на суму понад 1 мільярд 342 мільйони 900 тисяч гривень.
19 квітня, 09:28
Політика
Історія з поверненням на посади через суд митників-корупціонерів вже перетворюється на анекдот.
18 квітня, 10:37
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
16 квітня, 20:38