Людство чекає масштабна “корекція населення” – вчені

19 серпня, 13:25
Людство чекає масштабна “корекція населення” – вчені

Зростання населення небезпечне для екосфери, йдеться у новому дослідженні, і корекція чисельності населення може відбутися до кінця століття

Понад два століття тому, в 1800 році, Земля була будинком для близько мільярда людей. Усього за століття це число збільшилось на 600 мільйонів.

Сьогодні на планеті Земля мешкає близько 8 мільярдів людей.

Однак таке зростання населення може виявитися небезпечним для екосфери, попереджає нове дослідження, і корекція чисельності населення може відбутися до кінця століття. Вчений із популяційної екології Вільям Різ з Університету Британської Колумбії в Канаді зробив це передбачення.

Він стверджує, що люди використовують ресурси планети з нестійкими темпами, і це ускладнює вирішення проблеми “просунутого екологічного перевищення”.

Людство чекає масштабна “корекція населення” – вчені_1

У найгіршому разі таке зростання населення може призвести до свого роду цивілізаційного колапсу, який “виправить” популяцію світу. Вчений попереджає, що може статися до кінця століття. У результаті виживуть лише найбагатші та найстійкіші суспільства.

Homo sapiens розвинувся, щоб відтворюватися експоненційно, розширюватися географічно і споживати всі доступні ресурси”, – пише Різ у своїй опублікованій статті.

Людство чекає масштабна “корекція населення” – вчені_3

Вчений зазначає, що людське панування над планетою змусило нас забути, що люди, як і раніше, підкоряється природному відбору.

“Наша природна схильність до короткострокового мислення, яка добре служила у минулому, змушує споживати якнайбільше, коли це доступно. Це призводить до надмірного споживання та забруднення навколишнього середовища”, – каже Різ.

Кліматичні зміни свідчать, що планета вже зазнає напруги, але це лише мала частина загальної проблеми перерегулювання. Люди продовжують використовувати викопне паливо та ігнорують інші симптоми перевитрати, від споживання біомаси до порушення планетарних циклів поживних речовин. Всі ці проблеми сприяють масовому вимиранню та ризику руйнування систем життєзабезпечення планети.

Людство чекає масштабна “корекція населення” – вчені_5

Рішення, такі як перехід на відновлювані джерела енергії, не вирішують проблеми експоненційного зростання населення і навіть сприяють надмірному споживанню.

Питання полягає в тому, чи здатні технологічні вдосконалення шукати рішення, що відповідають зростаючим потребам планети. Якщо це не вдасться, попереджає дослідження, брак продовольства, нестабільність довкілля, війни та хвороби можуть почати впливати на чисельність населення.

Читайте також:
Життя
Для цього було проаналізовано відомості зі 168 країн світу. Точніше, дані від 2 мільйонів людей віком від 15 до 89 років.
29 листопада, 21:49
Життя
1% найбагатших людей генерують більше викидів CO2, ніж 66% найбідніших
22 листопада, 06:37
Життя
Наслідки зміни клімату вбивають людей і негативно впливають на здоров’я все більшої кількості людей у ​​світі.
18 листопада, 11:26
Опінії
Світ знову стоїть за крок від Третьої світової війни.
09 листопада, 08:45
Світ
Компанія Neuralink одержала схвалення від американських регуляторів.
09 листопада, 06:38
Життя
Дослідження пояснює падіння Тибетської імперії в 9 столітті зміною клімату
07 вересня, 12:29