Людство дослідило лише 0,001% глибин світового океану

20:31
Людство дослідило лише 0,001% глибин світового океану
Фото: Останній Бастіон

Океанічне дно нашої планети вивчили незрівнянно менше, ніж поверхню Марса. Фактично, людство не бачило ще близько 99% морського дна.

Таку заяву зробила група науковців з американського Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Проаналізовано дані 43 681 глибоководних занурень, що стабільно тривають від 1958 року.

Океанологи зі США дійшли висновку, що фахівці візуально обстежили лише 0,001% глибоководного морського дна. Простіше кажучи, територію, розмір якої можна порівняти із Бельґією, зменшеною приблизно у 10 разів, із причини, що середня глибина океану — 3 682 м.

«Зрозуміло, це робить звичайне спостереження неможливим: потрібний надміцний глибоководний апарат. Тому ми склали мапу океанів Землі, де відображено 26,1% світового глибоководного дна. Ця невелика і необ'єктивна вибірка проблематична при спробі схарактеризувати, зрозуміти та керувати глобальним океаном.

Важливо уточнити, що дві третини з 700 000-1 000 000 видів, які мешкають в океані (крім мікроорганізмів), ще не відкриті та не описані офіційно. Ще однією важливою проблемою є географічна замкнутість глибоководних досліджень. Вони здійснювалися лише у трьох країнах: США, Японії та Новій Зеландії», — прокоментувала океанолог Сьюзан Поултон.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати, що кількість морської криги Землі сягнула історичного мінімуму. Станом на лютий поточного року сукупна площа льоду Арктики й Антарктиди склала 15 860 000 км².

вибір редакції
Читайте також:
Світ
T-Rex — один із найпопулярніших давніх хижаків. Саме цей вид динозаврів надихнув команду дослідників на створення торбин з його шкіри.
01 травня, 21:32
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18